RTÜK Üyesi Konuralp’ten Albayrak yorumu: Liyakat ve kibir iki sihirli sözcük; ilki yok, ikincisi var olunca kimse doğru dürüst istifa edemez

by Haber Fora

CHP kontenjanından seçilen RTÜK üyesi Okan Konuralp, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Instagram hesabından duyurduğu istifasına ilişkin olarak, “Liyakat ve kibir iki sihirli sözcük; ilki yok, ikincisi var olunca kimse doğru dürüst istifa edemez/ istifa da ettirilemez.” düşüncesini dile getirdi.
Konuralp sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Dahası, istifa edeni mi, ettireni mi savunacağını ve hatta istifa haberini nasıl vereceğini bilemez…” ifadesini kullandı. 

Ne olmuştu? 
Türk Lirası’nın tarihsel rekorlarla değer kaybetme sürecinin ekonomi yönetiminde yarattığı sarsıntı sürüyor. 16 ay önce göreve getirilen Merkez Bankası Başkanı’nın cuma gece yarsı görevden alınarak yerine Naci Ağbal’ın göreve getirilmesinden yaklaşık 36 saat sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa etti. Albayrak, Instagram’daki mavi tikli resmi hesabından paylaştığı açıklamada, istifasını “sağlık sorunları nedeniyle artık devam edememe” ifadesiyle gerekçelendirdi. “Artık ailesine zaman ayıracağını” belirterek aktif siyasete de ara verdiğini ima eden Albayrak, “at izinin it izine karıştığı çetin bir dönemden” geçildiğini belirttiği, “ülkeye ve ümmete hizmet ettiğini”  vurguladığı açıklamasını “Cenabı Allah sonumuzu hayreylesin” diyerek noktaladı. Instagram’da paylaşılan istifa duyurusu için saatlerce resmi açıklama yapılmaması “Albayrak’ın tepkisinin ölçüsünün Beştepe’de öngörülmediği” yorumlarına ve “kabine revizyonu” beklentisine neden oldu.
TIKLAYIN | 
TIKLAYIN | 
TIKLAYIN | 
TIKLAYIN |

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap