Ruhani: Trump İran’ı devirmeyi hedefliyordu, sabırlı halkımız bu “tarihi teröriste” direndi

by Haber Fora

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, başkent Tahran’da düzenlenen Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İran devlet televizyonuna göre, Cumhurbaşkanı Ruhani, Konuşmasında görev süresi boyunca İran karşıtı tutum izleyen ABD Başkanı Trump ve ekibini eleştirdi.

Ruhani, “ABD’nin azami baskı politikası ve ekonomik terörü kesin bir yenilgiyle sona ermiştir. Bu politikayı hazırlayanlar yalnızca mağlup olmadı aynı zamanda siyasi hayatları da sona erdi” diye konuştu.

Trump’ın başkanlık döneminin “aşağılayıcı” şekilde sona erdiğini ifade eden Ruhani şunları söyledi:

ABD yönetiminin, 3 yıl boyunca Tahran’a karşı sürdürdüğü yaptırım ve baskı politikasıyla rejimi devirmeyi hedeflediğini söyleyen Ruhani, “Sabırlı halkımız bu tarihi teröriste direndi. Onlar 3 ayda İran’ı devirmeyi hedefliyordu fakat kendileri devrildi” ifadelerini kullandı. 

Ekonomide yaptırım ve baskı politikasının sona erdiğini söyleyen Ruhani, “Tüm baskılara ve koronavirüs salgınına rağmen ekonomide istikrarlı bir hareketliliğe tanık oluyoruz. Enflasyon beklentileri başka koşullara göre şekillenecek ve insanlar daha parlak bir ufka sahip olacak.” değerlendirmesini yaptı.

Haber Fora,AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap