Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı: Sadece protesto hakkını kullanan öğrencilerin gözaltılarla susturulması kabul edilemez

by Haber Fora

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, Boğaziçi Üniversitesi’nde Cumhurbaşkanlığı kararıyla atanan Rektör Melih Bulu’nun ardından protestolarına devam eden ve gözaltına alınan öğrencilere destek verdi.

Yazıcı, “Ben yaptım, oldu’ mantığıyla rektör atanmasına karşı çıkan, şiddete başvurmadan ve değerlerimize hiçbir saygısızlık göstermeden sadece protesto hakkını kullanan öğrencilerin de gözaltılarla susturulması kabul edilemez” dedi.

Şu an Türkiye’de büyük bir algı operasyonunun yürütüldüğünü ifade eden Yazıcı, “Ekonomik krizin üstünü örtecek örtü bulamadıklarından önlerine ne çıkarsa fırsat bilip, bu krizin üzerine atıp duruyorlar” ifadelerini kullandı.

Yazıcı şöyle devam etti:

Kirli emellerine bu protestoları alet edenlerin olduğunu kabul ettiklerini ve bu konuda gerekli tüm tedbirlerin alınmasını desteklediklerini belirten Yazıcı, “Fakat; ‘ben yaptım, oldu’ mantığıyla rektör atanmasına karşı çıkan, şiddete başvurmadan ve değerlerimize hiçbir saygısızlık göstermeden sadece protesto hakkını kullanan öğrencilerin de gözaltılarla susturulması kabul edilemez” görüşünü paylaştı.

Başkan Yazıcı şunları bildirdi:

159 gözaltı

İstanbul Valiliği, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylem yapan 159 öğrencinin gözaltına alındığını duyurmuştu.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap