Saadet Partisi YİK Başkanı Asiltürk’ten “ittifak” açıklaması: Seçime bir hafta kala buna karar verilir

by Haber Fora

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesine ve ittifak konusuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kudüs TV’ye açıklamalarda bulunan Asiltürk, görüşme ile ilgili Erdoğan’ın açıklamalarının üzerine bir şey söylemeyeceğini belirterek, “Sayın cumhurbaşkanı devletin başkanıdır. Devletin başkanı bir nezaket gösterip benim ziyaretime gelmişse ben onun söylediklerinin dışında bir şey söylemem benim edep anlayışıma, saygı anlayışıma uygun olmaz” dedi.

Türkiye ikiye ayrıldığını ve bir yarının diğer yarıya hasmı gibi davrandığını söyleyen Asiltürk şöyle devam etti:

“İttifak konusuna seçime bir hafta kala karar verilir”

Görüşme içeriğinin bir ittifak konusu olup olmadığına da cevap veren Asiltürk, “İleride şöyle mi yaparız böyle mi yaparız demenin zamanı o noktaya geldiğimiz zaman, seçime bir hafta kala buna karar verilir. Yapılır. Ondan önce bunu açıklarsam bir bölünme meydana gelir. Ben bunu açıklamam. Ne yapacağım kalbimde durur. İki topluluk var. İkisiyle de görüşerek bizim davamızın başarıya ulaşmasında en doğru yol hangisiyse ona karar verir ilan ederiz” dedi.

“İYİ Parti de iyi ilişki kurma arzusunda”

Saadet Partisi’nin hangi ittifakın için yer alacağıyla ilgili konuşulmasının şimdiden erken olduğunu dile getiren Asiltürk,  “Benim hissettiğim bu grupların değişmesi de söz konusu. Mesela bazı partiler hakkında değerlendirmeler onları rahatsız edebilir ama… Mesela AK Parti’yle birlikte hareket etme konusunda başka bir parti de şey edebilir. Şimdiye kadar resmen ifade edilmese bile onlar anlaşılıyor” ifadelerini kullandı.

“Başka partilerden” kastının İYİ Parti olup olmadığıyla ilgili gelen bir soruya ise Asiltürk şu cevabı verdi:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap