Saadet Parti’si “zam gelen ürünleri” sergiledi: Siz istediğiniz kadar rakamları düşük gösterin, vatandaş cebindeki paraya bakıyor

by Haber Fora

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şerafettin Kılıç, Türkiye’deki temel gıda maddelerine gelen zamlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Düzenlediği basın toplantısında, zam gelen ürünleri sergileyen Kılıç, hangi ürüne ne kadar zam geldiğini de aktardı.

TÜİK’in açıkladığı enflasyon verilerine değinen Kılıç, yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 14,60 oranıyla 2020 yılını tamamladığını belirtti.

Rakamların ekonomide önemli olduğunu ancak rakamların gerçeklerle örtüştüğü zaman bir anlam kazandığunu söyleyen Kılıç, “Hayattan ve insandan kopuk bir rakam yığını, sosyal ruhtan yoksundur. Matematik oyunlarıyla kendinizi kandırırsınız, halkı kandıramazsınız. Toplum büyük bir kesimi için hayat şartları giderek ağırlaşıyor. Enflasyon rakamları ne mutfaktaki yangını ne geçim mücadelesini ne de halkın çektiği sıkıntıları yansıtmıyor. Geçim derdinde olan kimsede bu rakamlara inanmıyor” dedi.

“Temel gıda maddelerindeki ortalama artış yüzde 60 altına düşmemektedir”

Söz konusu enflasyon oranlarının gerçekle alakalı olmadığını savunan Kılıç, temel gıda maddelerinin geçen yıl ve bu yılki fiyatlarını karşılaştırdıklarını söyledi.

Bu durumu “Aile enflasyonu” olarak adlandırdıklarını belirten Kılıç şu bilgileri paylaştı:

Temel gıda maddelerindeki ortalama artışın yüzde 60 altına düşmediğini söyleyen Kılıç, “Rakalamların gösterdiği olumlu tablo ile vatandaşın cebindeki olumsuz tablo örtüşmüyor” dedi.

Kılıç, hükümetin açıkladığı rakamlarla, söz konusu ürünlerdeki rakamlar arasında çok fark olduğunu dile getirerek şunları ifade etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap