Saadet Parti’sinde İstanbul İl Kongresi heyecanı

by Haber Fora

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresi, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ün katılımıyla başladı.

Kongrede bir konuşma yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Milli Görüş’ün önünün neden kesildiğini, partilerin neden kapatıldığını, yenilikçi-gelenekçi denilerek neden bütünlüğünün bozulduğunu anlamak da mümkün değildir, bütün bunlar görülmezse” dedi. Karamollaoğlu sözlerine şöyle devam etti:

Karamollaoğlu, “Milletvekillerinin keyfi kararlarla vekilliklerinin iptal edildiği, parti kapatmalarının yeniden hortladığı, adalet sistemi iflas ettiği, iltimas, adam kayırma, torpil ve partizanlığın sıradanlaştığı bir Türkiye var” diye konuştu.

Saadet Partisi lideri “İktidar 94 ruhunu ararken, partilerin kapatıldığı 90 ruhunu bulmuş görünüyor. 94 ruhunu arıyorlarsa bu salona baksınlar” dedi.

 

Erbakan Hoca’dan örnek verdi

Kürsüye çıkan isimlerden YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk ise şunları söyledi:

“94 ruhunu kaybetmeyenler bu salonda”

Programın açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, “Her türlü yalana, kara propagandaya rağmen bu ülkede kardeşliğin hâkim olması için faaliyet gösteren Saadet Partisi’nin bugünkü konumu oldukça önemlidir. Bugün birilerinin iştahını kabartan ruh Milli Görüş ruhudur. Devletten trilyonlarca yardım alanlar, destek alanlar, Saadet Partisi’nin inançlı ve kararlı kadrolarına imrenerek bakmaktadır. 94 ruhunu hiç kaybetmeyenler bugün bu salonda” ifadelerini kullandı.

“Ne yaptıysam allah rızası için yaptım”

Programda konuşan eski İstanbul İl Başkanı ve GİK Üyesi Dr. Abdullah Sevim ise, “Başkanlığım süresince ne yaptıysam Allah rızası için yaptım, nelere engel olduysam ya da olmak istediysem yine Allah rızası için engel olmaya çalıştım. Şahsi hiçbir nefsi hiçbir kastım inşallah olmamıştır. Milli Görüş bizlere göre şekil almaz, bizler Milli Görüşe göre şekil alır ve çalışırız. Bizler bu davanın kabı değil, biz imkân veren bize şekil veren bizi istikamet üzere bir arada aynı hedef doğrultusunda tutan Milli Görüş davamızdır” dedi.

Saadet Partisi İstanbul İl Kongres’inde iki liste çıktı. Eski il başkanı Abdullah Sevim’in desteklediği Selmam Esmer ayrı bir liste çıkararak seçime girdi ama son anda yapılan müdahaleyle Esmer’in listesindeki isimler istifa etti.

Ömer Faruk Yazıcı il başkanı seçildi

Partinin mevcut il başkanı olan Ömer Faruk Yazıcı, delegelerin 362 oyunu alarak yeniden aynı göreve seçildi

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap