Saadet Partisi’nden AK Parti’ye: 94 ruhu diyerek vizyon ortaya koyması tükenmişliğin ifadesi

by Haber Fora

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, yeni İstanbul il başkanı olan Osman Nuri Kabaktepe üzerinden AK Parti’ye eleştirilerde bulundu.

Aydın yazılı açıklamasında “Partimizde önceki dönemlerde görev almış bir ismin, 19 yıldır iktidarda bulunan bir partiyi bu kadar heyecanlandırıyor olmasını önemsiyoruz” diyerek, “Fakat 2001 yılında kurulan ve ısrarla önceki siyasi anlayışını bir kenara bıraktığını ve reddettiğini ifade eden AK Parti’nin, 20 yıl sonra bugün; ‘94 ruhu’ diyerek, kuruluşundan 7 yıl öncesini bir vizyon ve özlem olarak ortaya koyması; tükenmişliğin bir ifadesidir” dedi.

AK Parti’nin, iyi niyetle yapılan uyarılara rağmen yanlışlarını ifade eden herkesi hainlikle suçladığını ifade eden Aydın, “Girmiş oldukları yanlış yolda o kadar hızlı gitti ki; çeyrek asır öncesinin ruhunu arar hale geldi” ifadelerini kullandı.

Aydın şöyle devam etti:

“O anlayış Saadet Partisi çatısı altında sürüyor”

“94 Ruhu’ dedikleri şey, o dönemde 25 yıllık siyasi tecrübenin Refah Partisi’nde ete-kemiğe bürünmesiyle ortaya çıkmıştır” bilgisini veren Aydın, “Ve bugün o tecrübe yarım asrı geride bırakmış ve de o anlayış Saadet Partisi çatısı altında sürdürülmektedir” dedi.

Aydın şunları kaydetti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap