Sağlık-Sen: Aralık ayında sağlık çalışanlarına yönelik 24 şiddet olayı yaşandı, 15 fail serbest bırakıldı

by Haber Fora

Sağlık-Sen, aralık ayında sağlık çalışanlarına yönelik kamuoyuna yansıyan 24 şiddet olayı yaşandığını duyurdu.

Sağlıkta Şiddet Raporu’nun aralık ayı sonuçlarını yayımlayan sendika, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin geçen ay da yaşandığına dikkati çekti.

24 şiddet olayı yaşandı

Aralık ayında sağlık birimlerinde kamuoyuna yansıyan 24 şiddet olayının meydana geldiği belirtilerek, şu bilgiler paylaşıldı:

“Atılacak her adımın destekçisi olmaya hazırız”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık ve şiddet kelimelerini bir arada kullanmaktan hicap duyduklarını belirterek, “Hem çalışanlardan yardım bekleyeceksiniz hem de saldıracaksınız. Bu insani davranış değildir.. Düşünün, Bartın’da 112 ekibi hastaya ilk müdahale için evine gidiyor, bir hasta yakını tüfekle ateş ediyor. Bu resmen terör estirmedir. Ne yapıp edip şiddetin önüne geçmek zorundayız. Çok geç olmadan, daha fazla can yanmadan, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete karşı acil bir eylem planı ortaya konmak zorundadır. Bizler bu hususta atılacak her adımın destekçisi olmaya hazırız” dedi.

Keçiören’de hastane personeline saldırı davasında 2 sanık tahliye edildi

Öte yandan Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeline şiddet davası sanıklarının yargılanmasına başlandı. Ankara 34. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşma mahkeme, tutuklu sanıklar Soykan Kamay ve Muhammed Devran Özel’in konutu terk etmeme adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap