Salgın astrologlara yaradı: 2024’e randevu veren var, en düşük ücret bin 200 TL

by Haber Fora

Kişinin yıldız haritasından gelecek yıllarda neler yaşayacakları ve neler yapmaları gerektiğine dair bazı iddialarda bulunan astrologlara talep, salgın birlikte çok arttı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kötü geçirilen 2020 yılı geride kalırken, tüm dünyada insanların kaygı seviyeleri yükseldi. Bu süreçte gelecek kaygısı yaşayanlar, astrolojiye büyük merak sardı. Sosyal medyada yüz binlerce takipçisi olan ve televizyonlarda yaptıkları tahminlerle öngörülerinde kısıtlı bir şekilde haklı çıkan astrologların da bu süreçte iş yükleri arttı.

Vatandaşlar, 2021 yılında kendilerini nasıl bir geleceğin beklediğini öğrenmek için aradıkları astrologlardan randevu alamadı. 

Milliyet’ten Cihat Aslan’ın haberine göre Türkiye’nin en ünlü astrologları, 2022, 2023 ve hatta 2024 yılına kadar bile randevu verdi.

Türkiye’nin en ünlü astrologlarından Hakan Kırkoğlu’ndan randevu almak için 2024 yılını beklemek gerekiyor.

Hakan Kırkoğlu: Kişiyle bir ameliyat gibi vakit geçiriyorum

“Pandemi döneminde çıldırmış gibi randevu aldılar”

Astroloji danışmanı, eğitmeni ve yazarı Öner Döşer’in randevuları ise Aralık 2022’ye kadar dolu. Haftanın dört günü danışmanlık hizmeti veren Döşer’in yardımcısı, “Özellikle bu pandemi döneminde insanlar çıldırmış gibi randevu aldı. Geçtiğimiz dört ay içerisinde 1.5 yıllık randevu verdim. Öner Hoca’nın öngörüleri çok yerinde ve doğru olduğu için popülaritesi arttı” dedi.

Astrolojinin Türkiye’deki önde gelen isimlerinden olan Dinçer Güner, bireysel harita analizi yapıyor.

Haftanın üç günü danışmanlık hizmeti veren Güner’in yardımcısı, “Temmuz 2023’e kadar randevularımız dolu. Pandemi nedeniyle fazla talep var. Pandemiden önce dokuz ay sonrasına randevu veriyorduk. Pandemi çok fazla tetikledi. İnsanlar netleşmek istedi ve astrolojiye ilgi duymaya başladı” diye konuştu.

Astroloji yazarı Hande Kazanova, koronavirüs salgını nedeniyle görüntülü görüşme yapıyor. Şubat 2022’ye kadar randevuları dolu olan Kazanova’nın normalde de yoğun olduğu ancak salgın nedeniyle daha fazla başvuru aldığı öğrenildi. Kazanova’nın danışmanlık ücreti ise doğum saati belliyse 1775 TL, eğer saat tam net değilse 2 bin TL.

Bazı astrologların ücret tablosu şöyle:

Hakan Kırkoğlu: 1450 TL
Dinçer Güner: 1200 TL
Hande Kazanova: 1775 TL
Zeynep Turan: 1500 TL
Öner Döşer: 2124 TL

Miliyet, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap