Sanatçılardan Boğaziçi öğrencilerine destek: Aşağı bakmayacağız

by Haber Fora

Boğaziçi Üniversitesi’ne Cumhurbaşkanlığı kararıyla okul dışından atanan Melih Bulu’ya yönelik öğrencilerin eylemleri devam ediyor.

Bulu’nun rektör olarak atanmasının ardından okulda açılan sergide yer alan kolaj gerekçe gösterilerek iki öğrencinin tutuklanması, iki öğrencinin de ev hapsine çarptırılması dün okulun güney kampüsü önünde protesto edilmek istendi. Ancak bu eyleme katılmak isteyen öğrenciler polisin sert müdahalesi ile karşılaştı. Dün akşam saatlerinde de polis, okulun içerisine girerek birçok öğrenciyi gözaltına aldı. İstanbul Valiliği, gözaltına alınan öğrenci sayısını 159 olarak açıkladı. Valilik, bugün sabah saatlerinde 98 öğrencinin serbest bırakıldığını ifade etti.

“Aşağı bak”

Bu sırada basın açıklamasına katılmak isteyen öğrencilere müdahale eden polisin kullandığı ifade edilen “Aşağı bak” sözü Twitter’da gündem oldu. Bazı Twitter hesapları polisin “Aşağıdan” dediğini ifade etse de “AşağıBakmayacağız” etiketi kullanılarak Boğaziçi öğrencilerine destek amacıyla yüzbinlerce mesaj paylaşıldı.

“AşağıBakmayacağız” etiketiyle mesaj paylaşanlar arasında Türkiye’nin tanıdığı birçok sanatçı da vardı.

Twitter’da paylaşılan mesajlar şöyle:

Boğaziçi öğrencilerine destek veren bir diğer isim de oyuncu Farah Zeynep Abdullah’tı. Ancak oyuncu, destek mesajının altına gelen hakaret ve hedef göstermeler dolayısıyla bu paylaşımını sildiğini belirtti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap