Şanlıurfa AK Parti il yöneticisinden belediye başkanına: Oğlun çuvalla para götürüyor

by Haber Fora

AK Partili Şanlıurfa Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e partisinin yöneticisinden ağır suçlamalar yapıldı.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Savacak, Twitter hesabından Beyazgül’e yönelik yönelik olarak yaptığı paylaşımda “Oğlun çuval çuval para götürüyor. Esnaf ekmek götüremiyor. Zalim olma. Beni korkutmaya çalışma korkutamazsın. Siyaset mafyacılığı yapma Zeynel Abidin Beyazgül” dedi.

Savacak, Beyazgül’ü hedef aldığı çok sayıda paylaşım yaparken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu etiketlediği paylaşımlarında “Bütün makamlar Allahındır senin değil. Nemrutluk yapma Zeynel Abidin Beyazgül” diye yazdı.

“Milletin şevkini umudunu kırdınız”

“Sen zalimsin, sen yalancısın, sen Tayyip Erdoğan’a zarar veriyorsun Zeynel Abidin Beyazgül” diyen AK Parti il yöneticisi Savacak, “Urfa’da merkezi bitirdiniz. Milletin şevkini umudunu kırdınız. Millet köyüne geri dönüyor. Hazine arazileri yüzünde birbirilerini katlediyor. Bunun müsebbibi sizin gibi insanlardır. İnsanlara umut verin yalan söylemeyin Zeynel Abidin Beyazgül” şeklindeki paylaşımının dışındaki paylaşımlarda Beyazgül’ün Şanlıurfa’daki politikaları  nedeniyle halkın Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ve AK Parti’den uzaklaştığını savundu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden açıklama: İftira atan kişi hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır

AK Parti İl Yöneticisi İbrahim Savacak’ın paylaşımları üzerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden yazılı bir açıklama yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün de sosyal medya hesabından paylaştığı açıklamada, söz konusu iddiaların Açıksu Caddesi’nde yapılan kamulaştırma işlemi nedeniyle ortaya atıldığı belirtilirken, Savacık hakkında da yasal işlemlerin başlatıldığı belirtildi.

Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Boğaz’da balık yiyip, Ankara’da siyaset yapan şahsı da arkalarına almak isteseler de boş”

Açıklamada ayrıca, “Yine bunu da bilsinler ki İstanbul’da boğazda balık yiyip, Ankara’da siyaset yapan şahsı da arkalarına almak isteseler de boş, bu millet gerçekleri biliyor, bu millet boyun eğmeyecek, topunuz gelin, fakir için, yetim için kimsesizler için çalışacağız. Bu sahipsiz kişilerin hakkını korumaya devam edeceğiz. İftira atan kişi hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Savacak’tan açıklamaya yanıt: Bana verdiğin sözü yerine getirmedin

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yazılı açıklamaya yine sosyal medya hesabından yanıt veren AK Parti İl Yöneticisi İbrahim Savacak ise, açıklamadaki iddiaları yalanladı.

“Ben ne rakı içerim ne de rakı içen arkadaşım var. Dedim ya, yalancısın, zalimsin. Siyaset mafyacılığı yapma” diyen Savacak, açıklamasını şöyle sürdürdü:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap