Saygı Öztürk Bekir Coşkun’un son saatlerini yazdı: Tavla oynadı, son lokması çiğ köfte oldu

by Haber Fora

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, hayatını kaybeden gazeteci Bekir Coşkun’un son saatlerinde yaşadıklarını anlattı. Kardeşiyle tavla oynadıklarını ve çiğ köfte yemek istediğini belirten Öztürk, Bekir Coşkun’un son dakikalarını, “Son lokması, çiğ köfte olmuştu. Nefes almakta zorlanıyordu. Eşi Andree Hanım, doktor Mehmet Oral’ı aradı. Ambulans gönderdiler. Bekir ağabey ambulansa konulurken sanki hayatını kaybetmiş gibiydi. Ambulansta kalp masajı yapılarak hastaneye götürüldüğünde, aslında Bekir Coşkun için yapılacak bir şey kalmamıştı” diye anlattı.
Bekir Coşkun’dan, “Bekir Coşkun, kendisiyle şahsen tanımayan, bilmeyen insanların kimisinin ağabeyi, kimisinin amcası, kimisin Bekir dayısıydı” diye bahseden Öztürk, devamında şunları kaydetti:
“Türk basının simge isimlerinden Bekir ağabeyimiz son yazılarını Sözcü okurları için yazdı. Yılmadı, hiçbir zaman geri adım atmadı. Okurlarına onuncu köyden seslenen ağabeyimizin sağlığı el vermedi ve bugün sonuncu köyüne yolcu ediyoruz. Hep içimizde, hep aramızda olacaksın Bekir abi…”
Yazının tamamını okumak için .

Bekir Coşkun için yarın Ankara’daki Doğramacızade Ali Paşa Camii’nde öğle namazı kılınacak. Çoşkun’un cenazesi memleketi Şanlıurfa’ya götürüleceği ve Karaköprü ilçesine bağlı Tülmen Mahallesi’nde defnedilecek.
Ankara gazeteciliğinin önemli isimlerinden olan, muhabirlik ve Ankara Temsilciliği yıllarından sonra kısa ancak etkili yazılarındaki belagatiyle büyük bir ün kazanan, ANAP iktidarı yıllarını anlatan “Hasbahçede Sonbahar” gibi yazı dizileriyle gündem yaratan Bekir Coşkun uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap