Selahattin Demirtaş’tan “çetelere” karşı ortak mücadele çağrısı

by Haber Fora

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin şemsiyesi altında” var olduğunu öne sürdüğü “devlet içinde yarı gizli ve gizli şekilde örgütlenmiş yapılanmaların, çetelerin” üstüne gitmediğini ve onları teşhir etmediğini ileri sürerek muhalefeti eleştirdi.

Demirtaş, Gazete Duvar’a yazdığı “Kim bu, devlet içindeki çeteler?” başlıklı yazıda şunları kaydetti:

“Muhalefete operasyon” vurgusu

Demirtaş “medya tetikçisi” olarak nitelediği kişilerin belli bir merkezden yönlendirildiğini ve muhalefete operasyona yönelik görevlendirilip finanse edildiği iddia etti. 

Demirtaş yazısına şu ifadelerle devam etti:

Politikacı ve siyasilere saldırıları hatırlattı

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a ve gazeteciler Orhan Uğuroğlu ile Afşin Hatipoğlu’na yönelik saldırıları hatırlatan Demirtaş, “Bu saldırıların örgütlü ve planlı olduğunu bilmeyen var mı? Peki ne oldu bu saldırılar sonrasında? Siyasi iktidarın ve ortaklarının açıklamalarını, yandaş medyanın tutumunu ve yargının tutumunu yan yana koyun bakalım. Ortada ayıplanacak, kınanacak bir durum mu var yoksa devlet içindeki organize bir suç şebekesinin kolektif olarak işlediği çok ağır bir suç mu var? Peki muhalefet bu durumu neden ayıplamayla, kınamayla, esefle karşılamayla geçiştiriyor? Çok tuhaf, değil mi?” ifadelerini kullandı.

“Bu çetenin seçimlere de gayri meşru yol ve yöntemlerle müdahale edeceğini öngörmek için kâhin olmaya gerek yok”

Muhalefetin söz konusu saldırıları “sadece kınayarak, ayıplayarak” geçiştirdiğini savunan Demirtaş, muhalefetin bu tutumu nedeniyle “çok ağır” tahribatlar yaşandığını kaydetti.

Demirtaş şu ifadelerle devam etti:

Liderlere çağrı

Yazısında tüm liderlere çağtı yapan Demirtaş “Devlet içine çöreklenmiş bu yapının üstüne gitmek için ortak tutum almalısınız, birlikte hareket etmeli ve Meclis’i daha fazla işletmelisiniz. Eğer iktidar ve ortakları bu yapılarla iç içe değilse onların da normal olarak bu mücadeleye destek vermesi beklenir” ifadesini kullandı.

 

 

Gazete Duvar, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap