Semih Yalçın, Akşener için ‘İP müdiresi’ ve ‘Kripto Abla’ ifadelerini kullandı

by Haber Fora

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, yaptığı yazılı açıklama ile Millet İttifakı’nı oluşturan partileri hedef aldı.

Yalçın, koronavirüs salgınının yarattığı sorunlarla başarılı şekilde mücadele eden, halkın güçlü desteğini ve Cumhur İttifakı’nın kararlılığını arkasına alan yönetimin icra mevkisinde olduğunu ancak kriz çığırtkanlarının çeşitli bahanelerle ortalığı velveleye verdiğini savundu.

Yalçın, “kimi kaos bezirganları”nın durduk yere entrika masası kurduğunu, “kimi demokrasi düşmanları”nın demokratikleşme yaveleri okuduğunu ve “kimi sistem muarızları”nın anayasa ve sistem tartışmaları açmaya çaba gösterdiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“Cumhur İttifakı gökten zembille inmedi”

Mevcut yönetimin dinamik şer güçlerin, antidemokratik kurumların ve siyaset dışı aktörlerin marifetiyle iş başına gelmediğini savunan Yalçın, “Cumhur İttifakı da gökten zembille inmedi. Şu anda güçlü bir halk idaresi ve Cumhur İttifakı’nın siyasi kudretiyle icra mevkisinde olan bir hükümet var. Bu sayede ülkedeki bütün sorunlara rağmen istikrar ve huzur iklimi var” ifadelerini kullandı.

“CHP’nin eline ne geçti?”

Açıklamasında “Jakoben ve müdahaleci zihniyette ısrarla, meşru iktidarları devirmek için antidemokratik yöntemlere başvurmakla CHP’nin eline ne geçti? Yalan ve entrikadan vazgeçmemekle İP ne kazandı?” diye soran Yalçın, şunları belirtti:

Akşener için ‘Kripto Abla’ dedi

Yalçın, HDP’nin kapatılması talebine karşı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in tavrını eleştirerek, “Millet bunları hep ayrılıkçı, hizipçi, Amerikancı, FETÖ’cü ve Soroscu tutumlarıyla hatırlayacaktır. Bu şüphe ve güvensizlik, sırtlarına bir yafta veya damga gibi yapışmış; bırakın siyasi hayatlarını, ölünceye kadar peşlerini bırakmayacaktır” görüşünü savundu.

Akşener için “Kripto Ablanın; hemen her konuda çıkar devşirmeyi yeğlemesi ve milletin acılarına sırtını dönmesi, utanç vericidir” ifadesini kullanan Yalçın, “Bülent Arınç ve Numan Kurtulmuş ile ilgili olarak da İP müdiresi aklınca müzevirlik yapmakta, Cumhur İttifakı ve milletle MHP’nin arasını bozmaya çalışmaktadır. Necis suyla abdest alınamayacağına göre; şeytanlık, yalan, iftira ve desise ile de MHP’nin millet vicdanında edindiği yerin yok edilmesi mümkün değildir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin CHP-İP-HDP şer ittifakına gösterdiği tepki ve tedbirler zillet blokunu telaşlandırmıştır. FETÖ iltisaklı partileri aynı ipe dizerek ‘ittifakı genişletmek ve demokrasi kılıfına uydurmak’ çabasındaki CHP’nin asıl amacı ittifakın içeriden çatısı olmak, dışarıdan ise HDP’yi destekleyici çatı haline getirmektir” dedi.

“Asıl parmağı size bizzat halk sallayacak”

“Anlaşılan, ülkemizdeki istikrar ve sağlam halk desteği, müzmin muhaliflerin ve felah bulmaz muarızlarımızın uykusunu kaçırmaktadır” diyen Yalçın açıklamasını şöyle sürdürdü:

 Sanki ortada içinden çıkılamayan bir kriz, ülkenin yönetilememesinden doğan bir otorite boşluğu, en önemlisi de bir halk hoşnutsuzluğu varmış gibi ısrarla kaos çığırtkanlığı yapılması da bu tahammülsüzlük nöbetlerinden kaynaklanmaktadır. Bizden söylemesi… Asıl parmağı size bizzat halk sallayacak. Halka kulak vermeyip üç maymunu oynayarak kriz tellallığı yapanların demokrasi kabristanında biten ibret verici ve acıklı encamına dair yakın tarihimizde bir yığın örnek mevcuttur”

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap