Şenol Güneş’ten “yabancı sınırı” açıklaması: Bu tartışmayı yaparken hemen tepki gösteriyorlar, oysa bana değil konuya saldırıp tartışalım

by Haber Fora

Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, FourFourTwo’ya gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Futbolculara sadece popüler olduklarında değil her zaman destek olunması gerektiğini belirten Güneş, kulüpler ile oyuncular arasında yaşanan iletişimsizlikle ilgili şöyle konuştu:

“Bana değil konuya saldırıp tartışalım”

Türkiye’nin sık sık gündeminde yer alan “yabancı oyuncu kuralı” tartışmaları hakkında konuşan Güneş, şu eleştiriyi yaptı:

“Burak Yılmaz’ın başarısız olmasını bekleyenler vardı”

Başarı ve şöhretin peşinde koşmak yerine desteğin önemini vurgulayan deneyimli teknik adam, “Bu örneği Arda için de vermiştim. Arda, Atletico Madrid’e gittiğinde misafiri eksik olmuyordu ama başarısız olduğu zaman kimse yanında olmadı. Her zaman başarı ve şöhreti kovalıyoruz. Hayır, biz konuları, desteği kovalayacağız. Bu kültürü yerleştirmeden oyuncularımızın kalitesini, becerisini ve ilişkisini geliştiremeyiz” ifadelerini kullandı. 

Beşiktaş’ta ve A Milli Takım’da birlikte çalıştığı ve sezon başında Fransa temsilcisi Lille’e transfer olan Burak Yılmaz ile ilgili de konuşan Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Webo’ya yapılan hareket çok yanlıştı” 

UEFA Şampiyonlar Ligi’ndeki PSG-Başakşehir maçında yardımcı antrenör Pierre Webo’ya, Rumen 4. hakem Sebastian Nicolescu tarafından yapılan ırkçı saldırıyla ilgili de konuşan Güneş, şunları kaydetti:

Haber Fora, FourFourTwo

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap