Şentop: Bu kadar dokunulmazlık dosyası sayısı Meclis açısından üzücü

by Haber Fora

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, fezleke sayısının fazla olduğuna dikkati çekerken bunun Meclis açısından üzücü olduğunu ifade etti.

Azerbaycan Büyükelçiliği tarafından düzenlenen “Hocalı Katliamı’nın 29. Yıl Dönümü Fotoğraf ve Resim Sergisi’nin açılışına katılan Şentop, gazetecilerin milletvekilleri için hazırlanan fezlekeler hakkındaki sorularını yanıtladı.

Şentop, Karma Komisyon’un dosyanın içeriklerine bakarak karar vereceğini söyledi.  Şentop, milletvekilleri Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Enis Berberoğlu’nun dosyalarının Meclis’e gelmediğini belirtti.

Dosyaların içeriğinin daha çok terörle ilgili olduğunu söyleyen Şentop, “Bu kadar dokunulmazlık dosyası sayısının ve dosyaların içeriğinin Meclis açısından üzücü olduğunu söylemek isterim” dedi. 

Şentop, dokunulmazlıkların kaldırılması süreciyle ilgili şu bilgiyi verdi: 

“Anayasa Mahkemesine gönderilmesi yeni değil”

TBMM’nin, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında verdiği ikinci hak ihlali kararının gerekçesini bilgi için Meclis’e gönderen Anayasa Mahkemesi’ne “tavzih ve maddi hata düzeltme” yazısı gönderilmesiyle ilgili de konuşan Şentop şu ifadeleri kullandı: 

Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap