Sermiyan Midyat’ın 8 yıla kadar hapsi istendi

by Haber Fora

Sermiyan Midyat’ın eski kız arkadaşı ve birlikte yaşadığı Sevcan Yaşar’ı darp ettiği iddiası ile yürütülen soruşturma tamamlandı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede hem Sermiyan Midyat hem de Sevcan Yaşar’ın cezalandırılması istendi.
İddianamede Sermiyan Midyat’ın, Sevcan Yaşar’a karşı “kasten yaralama”, “zincirleme hakaret” ve “zincirleme tehdit” suçlarından 1 yıl 3 aydan 8 yıla, Sevcan Yaşar’ın da “kasten yaralama” suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.
İstanbul Anadolu 25. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, Sermiyan Midyat ve Sevcan Yaşar’ın masraflarını ortak karşıladıkları evde birlikte yaşadıkları, 16 Nisan 2020 tarihinde Midyat’ın Yaşar’a yönelik hakaret, tehdit eylemlerinde bulunduğu, yerde sürüklediği, birçok kere yumruk ve tekme attığı ve Sevcan Yaşar’ın bağırarak komşulardan yardım istediği belirtildi.
Sermiyan Midyat’ın Sevcan Yaşar’ı, “Sen benim düşmanımsın bundan sonra. Yapabileceğim bütün kötülükleri yapacağım. Seninle aynı sektördeyiz iş bulamayacaksın” ve “Bak ben seni evden döve döve nasıl çıkarıyorum” diyerek tehdit ettiği de iddia edildi.
Karakolda da ölümle tehdit ettiği iddia edildi
Sevcan Yaşar’ın polisi araması üzerine polisin eve gittiği bilgisine yer verilen iddianamede, Midyat’ın karakolda da Yaşar’a yönelik, “Senin cesedin çıkacak buradan” sözleri ile tehdit ettiği ifade edildi.
Doktor raporuna göre olay günü Sevcan Yaşar’ın da müşteki şüpheli Sermiyan Midyat’ı basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaraladığı kaydedilen iddianamede, Midyat’ın birden çok kez hakaret ve tehdit suçlarını işlediği ifade edildi.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap