Şiddet gördüğü adam tutuksuz yargılanarak serbest bırakıldı, polise gitti: “Gelirse 155’i ara” dediler

by Haber Fora

İmam nikâhı kıydığı eşi Ümit Masat tarafından bıçaklanan ve ağır yaralanan Necla Kenar (31), eşinin tutuksuz yargılanmasına isyan etti. Polise giden Kenar, polis tarafından ‘Gelirse 155’i ara’ denilerek acil durum butonu ile geri gönderildi.

“Ben o butona basana kadar adam beni öldürür”

Cumhuriyet^ten Leyla Kılıç’ın ne göre, imam nikâhı kıydığı eşi Ümit Masat (44) tarafından bıçaklanan ve ağır yaralanan Necla Kenar (31), eşinin tutuksuz yargılanmasına isyan ederek “Beni bulmasından korkuyorum. Tek istediğim ondan kurtulmak. Polise gittiğimde ‘Gelirse 155’i ara’ dediler. Buton verdiler. Ben butona basana kadar zaten adam beni öldürür. Ben ölmek istemiyorum. Yarım bıraktıkları işi tamamlayamasınlar. Çocuklarımın bana ihtiyacı var” diye konuştu.

“8 yerimden bıçakladı”

Kenar, “2016’dan beri beraberdik. Şiddet görmeye başlayınca kaçtım. Nereye gitsem buldu. Etrafımdaki insanlara zarar verdi. Kendisi ile birlikte olmak istemediğimi söyleyince 8 yerimden bıçakladı. Büyükler araya girince şikâyetimi geri aldım ve 9 ay sonra çıktı. Cezaevi sonrası bir şans daha verdim ama beni ve çocuklarımı dövmeye devam etti. Ben de gittim” dedi.

Ümit Masat’ın “kasten adam öldürmeye teşebbüs” davasının devam ettiğini ve tutuksuz yargılandığını kaydeden Necla Kenar “Kendisinden birçok kez şikâyetçi oldum ama nezarette birkaç saat bekletilip çıktı” ifadelerini kullandı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap