Simpsons’ın yaratıcısı Matt Groening dizinin izlenme sayılarındaki düşüş hakkında konuştu

by Haber Fora

The Simpsons’ın yaratıcısı Matt Groening uzun süredir devam eden çizgi filmin gelecek sezonlarını savunmak için konuştu.

Dizi kısa süre önce 34. sezonunun sonuna kadar sürecek bir anlaşmayla iki yıllığına yenilenmişti.

Bununla birlikte, 1990’ların başında küresel bir sansasyon olan animasyon, kalitesinin çığır açan eski günlerine nazaran düştüğüne dair hayranlardan gelen suçlamalarla uzun süredir karşı karşıya.

Kısa süre önce USA Today’e verdiği röportajda Groening, “The Simpsons’la büyüyen ve belki de artık onlara göre olmadığını düşünen kişilere bir tavsiye vereyim. Tekrar kontrol edin: Hiciv ve animasyon kalitesi harika. Ekibin çabalarıyla gerçekten gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

Groening, dizinin önceki sezonlarında kaydettiği zirveden bu yana izleyici puanlarında gördüğü düşüşle ilgili soruya, “Bu tür şeyleri hiç düşünmüyorum. Hayranlarımızın tepkilerinin yoğunluğunu düşünüyorum ve onları gerçekten mutlu etmeye çalışıyorum. Beraberinde büyük rakamlar da gelecekse, bu harika. Gelmeyecekse, eh, bunu bir sır olarak saklayalım” ifadelerini kullandı.

The Simpsons yaşlandıkça hayranların öfkesini çeken şeylerden biri de değişen süreklilik: Karakterlerin yaşları aynı kalırken, dizinin geçtiği yıl bizimkiyle birlikte ilerliyor.

Kısa süre önce yayımlanan bölümde Homer’ın 1990’larda bir genç olarak tasvir edildiği bir sahne yer almış ve bu da dizinin başladığı yıllarda Homer’ın yaşını Bart’ınkinden daha küçük yapmıştı.

Bununla birlikte dizinin sadık oyuncusu Matt Selman Twitter’a yazarak sahneyi savunmuştu:

The Simpsons’ın önceki sezonları Disney Plus’ta izlenebilir.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Noyan Öztürk

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap