Sivas’ta katledilen Behçet Aysan’a mektup: Dilerim sağlık içindesiniz

by Haber Fora

Sivas’taki Madımak Otel’de 1993’te katledilen Şair Behçet Aysan’ın kızı Eren Aysan, kendisine gönderilen bir elektronik postayı “Hayatımda aldığım en saçma e-posta” notuyla sosyal medya hesabından paylaştı.

Çocuk Vakfı’nın “Çocuk Edebiyatı Okulu” projesi için Vakıf Başkanı Mustafa Ruhi Şirin imzası ile Behçet Aysan’a hitaben yazılan elektronik posta “Merhaba. Dilerim sağlık içindesiniz” hitabı ile başlıyor.

Mektup şöyle:

‘Standart uygulama’ savunması

Eren Aysan’ın söz konusu paylaşımının ardından ulaştığımız Çocuk Vakfı yetkilileri, sehven yapılmış bir hata olduğunu ve vakıf başkanı Mustafa Ruhi Şirin’in Eren Aysan’a ulaşarak durumu izah edeceğini söyledi.

Eren Aysan ise Independet Türkçe’ye yaptığı açıklamada vakıf başkanı Şirin’in kendisini arayarak yaşanan durumdan dolayı özür dilediğini söyledi.

Kendisinin de özrü kabul ettiğini ve hatanın düzeltileceğini beklediğini söyleyen Aysan, Şirin’in “Bu standart bir uygulama” demesine ise tepkili.

“Yapılan özensizlik bir yana, ‘standart uygulama’ diye savunma yapılması çok çirkin. Bu durumda özürlerini de kabul etmiyorum” diyen Aysan, söz konusu seçki için şairlerden kendi şiirlerini seçmelerinin istenmesinin de doğru olmadığını söyledi. Aysan, seçki için babasının şiirlerini kullanmalarına izin vermeyeceğini de sözlerine ekledi.

Indnependent Türkçe

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap