Siyasi parti liderleri, Erbakan’ı anma programına katıldı… Cumhurbaşkanı Erdoğan program için bir mektup gönderdi

by Haber Fora

Saadet Partisi tarafından merhum başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın vefatının 10. yılı dolayısıyla Meyra Palace Otel’de “Erbakan Haftası 2021 Anma ve Anlama Programı” düzenlendi.

Programa, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal katıldı.

AK Parti’yi temsilen Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın katıldığı programda, İYİ Parti ve Büyük Birlik Partisi’nden temcilciler katıldı.

Erdoğan’dan mektup

Cuumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da programa bir mektup gönderdi.

Vefatının 10’uncu yıl dönümünde Necmettin Erbakan’ı bir kez daha rahmet ve özlemle yad ettiğini belirten Erdoğan, “Yaşanabilir Türkiye teması altında düzenlenecek etkinliklerin merhum hocamızın fikriyatını, kişiliğini, dava aşkını, ümmet bilincini, ülkeye ve millete hizmet sevdasını anlama bakımından hayırlara vesile olmasını diliyorum. Rahmetli Erbakan Hocamız, 84 yıllık ömrüne siyasetten bilime, diplomasiden kalkınmaya uzanan geniş bir yelpazede sayısız başarıyı, eser ve hizmeti sığdırmış gerçekten müstesna bir şahsiyetti. Hocamız, gerek Milli Görüş hareketinin kurucusu, gerekse 54’üncü hükümetin başbakanı olarak Türk siyasi tarihine damgasını vurmuştur” değerlendirmesinde bulundu.

Tek parti zihniyetinin Türkiye’nin sosyal, siyasal ve kültürel hayatında açtığı derin yaraların giderilmesinde de Erbakan’ın çok önemli rolünün olduğunu bildiren Erdoğan, “Hocamız, maruz kaldığı onca hukuksuzluğa rağmen mücadelesini demokratik zeminde yürüterek ülkemizde sivil siyasetin güçlenmesine katkı sağlamıştır” ifadesini kullandı. 

Erbakan’ın, kuruluşuna liderlik ettiği D-8 girişimi ile mevcut küresel sistemdeki çarpıklıkları gözler önüne serdiğini, İslam’ın adalete, hakkaniyete, barışa ve iş birliğine dayalı dünya tasavvurunu tüm insanlığın gündemine taşıdığını vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti: 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap