Siyasilerden hayatını kaybeden eski Başbakan Mesut Yılmaz için başsağlığı mesajı

by Haber Fora

Bir süredir kanser tedavisi gören eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, 72 yaşında yaşamını yitirdi. Yılmaz’ın ölümünün ardından siyasiler sosyal medyada başsağlığı mesajlarını iletti. ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Yılmaz’ın oğlunun ölümünün ardından kendisini toparlayamadığını belirterek, “Turgut Özal’dan sonra derin izler bırakan bir devlet adamıydı. Ülkesi için çok büyük fedakarlıklar yaptı. Ülkesini zarara uğratacak hiçbir icraatın içerisine girmedi” dedi.
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Bir süredir tedavi gören ve durumunu yakından takip ettiğimiz Eski Başbakanlarımızdan Sayın Mesut Yılmaz’ı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, sevenlerine ve ailesine başsağlığı diliyorum” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Yılmaz’ın vefatında derin üzüntü duyduğunu belirterek, “Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun!” dedi.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Twitter’dan yayınladığı mesajında, “Eski Başbakan ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz’ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah’tan rahmet, değerli ailesine ve Türk milletine baş sağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “sosyal medya hesabından, Türk siyasetinin değerli ismi, eski Başbakanlarımızdan Sn. Mesut Yılmaz’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisi ülkemize yaptığı önemli hizmetlerle hatırlanacak, anılacaktır. Allah rahmet eylesin, ülkemizin ve milletimizin başı sağ olsun” mesajını paylaştı.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Hayatını kaybeden eski Başbakanlarımızdan Mesut Yılmaz’a Allah’tan rahmet; yakınlarına, sabır ve baş sağlığı dilerim. Mekânı cennet olsun” dedi.
Eski ANAP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Pehlivanoğlu, “Büyük bir devlet adamıydı. Ülkemizin çok sıkıntılı günlerinde sorumluluk alarak ülkeyi demokrasiden çıkarmamak için büyük bir gayret sarf etmiştir. Ülkemizin başı sağ olsun. Bu ülke Mesut Yılmaz’ı hiçbir zaman unutmayacak” ifadelerini kullandı.
ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Mesut Yılmaz’ın ailesiyle sürekli iletişimde olduğunu belirterek, “Turgut Özal’dan sonra derin izler bırakan bir devlet adamıydı. Ülkesi için çok büyük fedakarlıklar yaptı. Ülkesini zarara uğratacak hiçbir icraatın içerisine girmedi. Oğlunun ölümünden sonra kendini toparlayamadı” dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Eski Başbakanımız Mesut Yılmaz’ın vefatını büyük üzüntüyle öğrendik. Kendisine Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve Milletimize başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.
Ayrıntılar geliyor…

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap