Sokağa çıkma yasağına yapılandırma ayarı

by Haber Fora

Vergi ve prim borçları yapılandırmalarının ilk taksit ödemesinin son günü nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasında tek günlük değişikliğe gidildi.

Borç yapılandırmasının ilk taksitinden değerli konut vergisi ile basit usuldeki mükellefler için gelir vergisine kadar pek çok verginin son ödeme süresi bugün dolacak.

Yapılandırmanın bozulmaması için ilk taksitin zamanında ödenmesi önem taşıyor.

İçişleri Bakanlığı, vergi yapılandırması borçlarının son ödeme günü olması dolayısıyla vergi daireleri ve kamu idarelerinde görevli personel bugün 21.00’de başlayacak sokağa çıkma kısıtlamasından 23.59’a kadar muaf tutulacağını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

GİB’den açıklama

Gelir İdaresi Başkanlığı, (GİB) “Vatandaşların yapılandırma ödemelerini zamanında yapabilmeleri için vergi daireleri 00.00’a kadar açık olacak” açıklaması yaptı. 

GİB bazı banka şubelerinin de açık olduğunu bildirdi: 

Yapılandırılan borçların, borçlunun tercihlerine göre, Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi (www.gib.gov.tr) üzerinden anlaşmalı bankaların banka ve kredi kartıyla ödenmesi imkanı bulunuyor. Ayrıca borçlar, banka hesabından havaleyle yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlarla, vergi tahsiline yetkili bankalar ile vergi dairesi vezneleri aracılığıyla veya PTT şubelerinden ödenebilecek.

Vergi dareleri hafa sonu da çalıştı

Hafta sonu da İçişleri Bakanlığınca valiliklere gönderilen genelge kapsamında, vergi borçlarını ödeyebilmeleri için vatandaşlar ve vergi dairesi çalışanları sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmuşlardı.

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap