Soylu ve Akar’dan Kılıçdaroğlu ve Akşener’e Gara operasyonu ziyareti

by Haber Fora

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Gara Operasyonu hakkında bugün TBMM Genel Kurulu’nu bilgilendirmeden önce CHP ve İYİ Parti liderlerini ziyaret ederek operasyon hakkında bilgi verdiler.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i Gara’da 13 vatandaşın terör örgütü PKK tarafından katledilmesi ve Pençe Kartal-2 Harekatı’na ilişkin bilgi vermek için ziyaret etti.

İlk ziyaret CHP’ye

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile görüştü.

Kılıçdaroğlu’nun Meclis’teki makamında gerçekleştirilen ve yaklaşık 50 dakika süren görüşmede, Soylu ve Akar’ın, PKK’nın alıkoyduğu 13 Türk vatandaşını şehit etmesi ve Irak’ın kuzeyinde düzenlenen Pençe Kartal-2 harekatına ilişkin bilgi verdiği öğrenildi.

Akşener’i de ziyaret ettiler

Kılıçdaroğlu’nu operasyon hakkında bilgilendiren Soylu ve Akar, ardından İYİ Parti Genel Merkezi’ne geçerek Genel Başkan Meral Akşener ile de görüştüler. Görüşmede Pençe Kartal-2 Harekatı sırasında 13 vatandaşın şehit edilmesi ve harekat hakkında bilgilendirme yapıldı.

Soylu ve Akar’ın TBMM Genel Kurulunda, Meclisi bilgilendirmek üzere konuşma yapması bekleniyor.

AA, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap