Soylu, yine ‘terörist’ dedi, Kaftancıoğlu, “Kendince el yükseltiyor” diye yanıt verdi

by Haber Fora

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir kez daha CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu hedef alan açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabından açıklama yapan Soylu, şu ifadeleri kullandı.

 

Soylu’nun bu paylaşımının ardından Kaftancıoğlu’ndan bir tweet geldi. CHP İl Başkanı mesajında “Hahaha AKP içinde kavga büyük diyorlardı da ilgilenmiyordum. Görünen o ki,bana saldırma konusunda da bakan reisine kafa tutuyor aşağılık saldırıları senden daha iyi yapabilirim diyerek kendince el yükseltiyor. Durun kavga etmeyin:) Ben de türkü dinlerim ve çok severim bu arada” ifadelerini kullandı 

Erdoğan da açıklama yapmıştı

Soylu dün Boğaziçi Üniversitesi’ndeki protestolarla ilgili açıklamalarında Kaftancıoğlu için “Buradan sormak istiyorum, bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var?” demişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise cuma namazının ardından yaptığı açıklamada, “Ben öğrencilerle niye görüşeyim? Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde olanlar terörist. İstanbul İl Başkanı orada, o zaten bir DHKP-C militanıdır” ifadelerini kullanmıştı.

“Tazminat davası açacağım”

Soylu ve Erdoğan’a yanıt veren Kaftancıoğlu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları söylemişti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap