Soylu’dan “Boğaziçi’nde yeni bir Gezi çıkar mı?” sorusuna yanıt: Halep oradaysa arşın burada

by Haber Fora

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi’nde Prof. Dr. Melih Bulu’ya karşı düzenlenen protestolara ilişkin olarak değerlendirmelerde bulundu.

“Boğaziçi Üniversitesi için eylem çağrıları yapılıyor. Siyasilerin de oraya gittiğini görüyoruz. Eyleme destek verenler var. Olayları nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusu yöneltilen Soylu, 2020 yılının salgın nedeniyle zor geçmesine rağmen Türkiye’de önemli bir şey yaşanmadığını kaydetti.

“Müsaade etmeyiz”

Salgının getirdiği zorluklara rağmen kamu düzeni, kamu güvenliği, huzuru ve asayişi bakımından Türkiye’nin müstesna bir dönem geçirdiğini belirten Soylu şöyle devam etti:

Bakan Soylu “Peki bunların yeni bir Gezi çıkarma kapasiteleri var mı?” sorusuna da “Halep oradaysa arşın burada” ifadeleriyle yanıt verdi.

“Türk polisi doğru yapmıştır”

Soylu Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu’ya karşı protestoları devam ederken kapıya takılan kelepçe hakkında da “Ne yapılsaydı yani!? ‘Durun lütfen! Kapı tamircisi veya çilingir çağıralım’ mı denseydi?” ifadelerini kullanmıştı.

Twitter adresinden bir açıklama yapan Soylu şunları kaydetmişti:

 

Haber Fora, İHA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap