Soylu’dan “Kürşat Ayvatoğlu” açıklaması: Paylaşım yapan vekillere üzülüyorum, en yakınlarında böyle bir şey çıkarsa ne diyeceğiz?

by Haber Fora

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, lüks araçta uyuşturucu kullanırken görüntülenen ve yeniden gözaltına alınan AK Parti Genel Merkezi büro personeli Kürşat Ayvatoğlu’na ilişkin yaptığı açıklamada, görevi icabı pek çok mahrem bilgiye sahip olduğunu belirterek “Bu meseleyi milletvekili olup da paylaşanlarla ilgili sadece üzülüyorum. Allah muhafaza, en yakınlarında böyle bir şey çıkarsa ne diyeceğiz? O kişiyi mi sorgulayacağız?” diye konuştu.

Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan Soylu “Satıcılığı ile ilgili henüz bir bulgumuz yok. Dönem dönem kullanıyormuş. Arkadaşlarının ifadelerine göre bu bir yerden satın almış ve temin etmiş.  Bu ifade yüzde yüz doğru olmayabilir. Arkadaşları da pudra şekeri gibi kendilerini aklamak istiyor. Şöyle bir boyutu var: Birlikte kullandığı arkadaşlarıyla alacak verecek meseleleri var. Meselenin içerisine şantaj girince kamuoyuna veriliyor. Dört mesele var burada: Bir, kullanıcılık var. İki, özendirme mi yapılıyor? Üç, yoksa şantaj olarak mı piyasaya sürdüler? Dördüncüsü de temin. Dördünden biri veya birkaçı” dedi.

“Gazetenizde kullanan biri olsa suçlu siz mi olacaksınız?”

Soylu “AK Parti’ye nasıl girmiş?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Ben kamuoyunda çok şey bilen bir adamım”

Soylu, Kürşat Ayvatoğlu’nun kumar oynadığı araba alıp sattığı ve kokain kullandığı hatırlatılarak “Büro çalışanı maaşıyla bunları yapamaz. Bu paranın suyu nereden geliyor? Bir tespitiniz oldu mu?” sorusuna “Eğer haksız bir kazanç varsa mahkeme orada, hukuk orada. Burada başka bir iş mi yapıyor? Ya da daha önce yaptı mı? Derinlemesine değerlendirmenin yapılmadığı bir yerde hüküm ortaya koymak çok yanlış olur. Hiçbir şey gizli kalmaz. Ama bunun partiyle ne ilgisi var? Netice itibarıyla partinin çalışanları var. Bu yapılarla karşılaştığımız zaman kendi kurumlarımızda da gereğini yerine getiriyoruz. Anladığım kadarıyla bu mesele siyasallaştırılmak isteniyor. “Buradan siyasal sonuç elde edebilir miyim?” deniliyor. Özellikle bazı milletvekilleri yapıyor. Onlara acıyorum. Ben kamuoyunda çok şey bilen bir adamım. Ama dikkat edersiniz bu tip meselelerde hiç konuşmam. Bugün sadece bir partinin çalışanı üzerinden ve hiç birimizin tahammül ve müsade etmeyeceği, gereğini yapmaktan çekinmeyeceğimiz bir mesele ile ilgili tepiniyorlar” diye yanıt verdi.

“En yakınlarında böyle bir şey çıkarsa ne diyeceğiz?”

Soylu ifadelerine şöyle devam etti:

“GBT mi alacağız fotoğraf çektirmeden önce?”

Kürşat Ayvatoğlu’nun kendisiye birlikte fotoğrafı olduğu hatırlatılan Soylu, “Ben dün dayımı ziyarete gittim Samsun’da. Sabahleyin Çakallı’da kahvaltı yaptım. Tanımadığım, bilmediğim onlarca insanla fotoğraf çektirdim. Allah’ınızı severseniz kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz? Partiye gitmişim, genel merkeze, genel merkezde benimle fotoğraf çektirmiş. Ben bu işlerin hiçbir karşılığının olduğunu düşünmüyorum. Herkes çektirebilir. Siz çektirmiyor musunuz? Kimle çektirdiğinizi biliyor musunuz? Adam bugün sizinle fotoğraf çektirir, yarın cinnet geçirir, adam öldürür, sorumlusu siz misiniz? Veya adam geçmişte bir iş yapmıştır, GBT (Genişletilmiş Bilgi Taraması) mi alacağız fotoğraf çektirmeden önce?” diye konuştu.

Soylu açıklamalarına şu ifadelerle devam etti:

 

Sözcü, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap