Stephen King, Esaretin Bedeli hayranını hikayeyi kendisinin yazdığına ikna edememiş

by Haber Fora

Korku türünün efsanevi ismi Stephen King, filmin hayranlarından birini Esaretin Bedeli’ni (The Shawshank Redemption) yazdığına ikna edemediği tuhaf olayı anlattı. 

Screen Rant’in haberine göre bugüne kadar pek çok roman ve hikayesi sinemaya ve televizyona uyarlanan King, birçok yazarın kafasına takabileceği olayı katıldığı programda alçakgönüllülükle anlattı. BBC’de yayımlanan HARDtalk programına konuk olan ünlü yazar markette karşılaştığı bir sinemaseverin kendisine inanmadığı olayı şu ifadelerle anlattı:

Esaretin Bedeli, King’in 1982’de yayımlanan Different Seasons isimli koleksiyonda yer alan romanlardan birinin uyarlaması. Kitabın orijinal ismiyse “Rita Hayworth and the Shawshank Redemption”. Meşhur filmin yönetmeni Frank Darabont projeyi üstlendiğinde ismi kısaltmıştı. 

King her ne kadar özellikle korku türündeki eserleriyle bilinse de yazarın pek çok kişiyi etkilemeyi başardığı Esaretin Bedeli gibi farklı türde eserleri de bulunuyor. 

Hayranlarıyla konuşmayı ve fikir alışverişinde bulunmayı seven yazar sosyal medyada sevdiği yapımları paylaşmasıyla da biliniyor. King en son Gerard Butler’ın başrolünde yer aldığı Greenland filmini takipçilerine önermişti. 

Haber Fora, Screen Rant, We Got This Covered

Derleyen: Esra Güngör

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap