Süleyman Soylu’dan imamoğlu’un kampanyasını yürüten Necati Özkan’a ‘takviye kuvvet’ yanıtı

by Haber Fora

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Belediye Başkanı seçildiği kampanyayı yürüten Necati Özkan, Twitter hesabından Cumhurbaşkanlığı Kararı’yla İstanbul’da kurulan Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü’ne neden ihtiyaç duyulduğunu sordu. Yanıt İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘dan geldi.

“Dün yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile “İstanbul İlinde EGM’ye bağlı takviye hazır kuvvet” ne için kuruluyor? Ordu, polis ve jandarmanın yetmeyeceği ne tür bir tehdit algılaması söz konusu ki, böylesi bir takviye hazır kuvvet kuruluyor? Bilen varsa bir adım öne çıksın” diyen Özkan’a, Soylu Twitter hesabından yanıt verdi.

Soylu: Bir adım öne çıkıp izah edeceğim

İçişleri Bakanı’nın, Özkan’a yanıtı şöyle:

Necati Bey, siz bir kampanyacısınız. Anladığım kadarıyla güvenlik yönetimi konusunda da yetkinsiniz. Olası İstanbul depremi için hazırlık toplantısındayım. Bitince bir adım öne çıkıp izah edeceğim. Siz de teşekkür edeceksiniz…

Necati Özkan: Emekli bir subay olarak…

Soylu’nun yanıtının ardından, Necati Özkan’dan bir tweet daha geldi. Özkan, Soylu’nun “Anladığım kadarıyla güvenlik yönetimi konusunda da yetkinsiniz” sözlerine “Sayın Bakan, haklısınız. Emekli bir subay olarak, güvenlik konuları hakkında sizin kadar olmasa da bir parça bilgim vardır” ifadelerini kullanarak cevap verdi.

TIKLAYIN-

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap