Sumudica: Oyuncularıma cebimden 80 bin euro dağıttım, eşimi arayıp para göndermesini söyleyeceğim

by Haber Fora

Süper Lig ekiplerinden Gaziantep Futbol Kulübü, ligin 18. hafta karşılaşmasında deplasmanda karşılaştığı Demir Grup Sivasspor’a 2-1 yenilerek 15 maçlık yenilmezlik serisine veda etti.

Cezası nedeniyle tribünden takımını izleyen Marius Sumudica, maç sonrası stadyum çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Bütün takımların maç kaybedebileceğini, Milan ve Bayern Münih gibi kulüplerin de yenildiğini hatırlatan Sumidica, “Problem bu değil, ama nasıl kaybettiğimiz önemli. Kenan’ın yüzde 100 penaltı pozisyonu vardı, verilmedi. Attıkları ilk golde hem Oğuz’a hem de Muhammet’e iki kere faul vardı. Maçı kazandılar ama Sivasspor’un hiç kimsenin yardımına ihtiyacı yok” şeklinde konuştu.

Süper Lig’de şu ana kadar iyi bir performans gösterdiklerini aktaran Sumudica, “Ama bir şeye değinmek istiyorum” diyerek, şunları kaydetti:

“Oyuncularıma cebimden 80 bin euro dağıttım”

Maçtan önce herkesin karşılaşmaya konsantre olması gerekirken kulübünün kendisine daha iyi bir ücretle yeni kontrat teklif ettiğinin söylendiğini ve bunun doğru olmadığın dile getiren Sumudica, şunları kaydetti:

“Başarı yakalamış bir hocaya bunun yapılmasını anlamıyorum”

Rumen teknik adam, Süper Lig’de geçen hafta puan cetvelinde birinci sıraya yükseldiklerini anımsatarak, “Şimdi takımımız üçüncü sırada, başarı yakalamış bir hocaya bunun yapılmasını anlayamıyorum. Bunu bütün Türkiye’nin bilmesini istedim” ifadelerini kullandı. 

Türkiye’de kalmaya devam etmek istediğini vurgulayan Sumudica, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bir basın mensubunun, “Para problem değil diyor, ancak bütün konuşmalar parayla ilgili. Prim verdim diyor, kulüp prim vermedi diyor” ifadeleri üzerine Sumudica, “Takım küme mi düşüyor yani. Benim yaptıklarım ortada. Benim başarımın ödülü bu mu? Maaşımın yüzde 10 düşürülmesi. Eğer size maaşınızı düşürme teklifi gelseydi siz işinize devam eder miydiniz?” yanıtını verdi.

“Arabistan’dan teklif vardı ama reddettim”

Sumudica, Suudi Arabistan’dan teklif alıp-almadığına dair gelen bir soruya şu cevabı verdi:

“Eşimi arayacağım, bana para göndermesini söyleyeceğim”

Marius Sumudica, konuşmasının sonunda, “Eşimi arayacağım, bana para göndermesini söyleyeceğim” demesi üzerine bir basın mensubu “Şu an parası yok mu?” diye sordu, Sumudica, “Kulübe yardım edeceğim” dedi.

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap