Tanrı’yı tecavüzcü olarak gösteren İrlanda devlet televizyonu özür diledi

by Haber Fora

İrlanda devlet televizyonu RTÉ, Tanrı’yı tecavüzcü olarak tasvir eden bir televizyon komedisi skeci nedeniyle özür diledi.

Kanalın Yılbaşı Gecesi Geri Sayım Gösterisi, adı bir cinsel taciz skandalına karışan meşhur isimlerden sonuncusu olarak Tanrı’yı gösteren sahte bir haber bülteni içerdiği için öfkeyle karşılandı.

Skeçte beyaz cüppeli bir adam mahkemeye götürülürken haber sunucusu şöyle diyordu:

İlgili bölüm, bin izleyici şikayetine yol açtı ve Katolik Kilisesi’nin İrlanda Başpiskoposu Eamon Martin tarafından şu tweet’le kınandı:

Dublin Başpiskoposu Dermot Farrell de eleştirdiği gösteriyi “ilahi olanla alay etmek” ve “tecavüz kurbanlarını değersizleştirmek”le suçladı.

RTÉ bir açıklama yaparak neden olduğu rahatsızlık için özür diledi ancak skeci RTÉ Player’dan kaldırmaya dair herhangi bir plan açıklamadı.

Açıklamada şöyle denildi: 

BBC, izleyicilerin “Hıristiyan dinine hakaret” şikayetlerinin ardından, geçenlerde The Goes Wrong Show Noel özel programını savunmak zorunda kalmıştı.

Aralıkta yayımlanan 30 dakikalık bayram oyununda, kurgusal Cornley Politeknik Drama Topluluğu, bebek İsa’nın bir koyun tarafından yenildiği feci bir Doğuş sahnesi sahneliyor.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Onur Bayrakçeken

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap