Taşgetiren: Manifesto nerede?

by Haber Fora

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, dün AK Parti 7. Olağan Kongresi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı konuşmayı yazdı. Taşgetiren, “Olağanüstü düşük profilli bir Tayyip Erdoğan konuşmasıydı bu. Katılanların kendi kendilerine ürettikleri tribün heyecanı da olmasa, sessiz sedasız bitip gidecek bir iklim vardı” yorumunu yaptı.

Taşgetiren, bugünkü köşe yazısında Erdoğan’ın yapacağı konuşma için kullandığı “2023’ün manifestosu olacaktır” ifadesini hatırlattı.

İktidara yakın medyanın da bu yönde umutlar ürettiğini ifade eden Taşgetiren, şöyle yazdı:

Bütün konuşmayı dinlediğini aktaran Taşgetiren, “Olağanüstü düşük profilli bir Tayyip Erdoğan konuşmasıydı bu. Katılanların kendi kendilerine ürettikleri tribün heyecanı da olmasa, sessiz sedasız bitip gidecek bir iklim vardı” görüşünü dile getirdi ve şöyle devam etti:

AK Parti ve MHP’nin tutumunun diğer partilerin katılımı ile bir anayasa yapma ihtimalini devre dışı bıraktığının altını çizen Taşgetiren, “Çünkü Ak Parti MHP ile bir kamp oluşturuyor, diğer partiler de ‘Zillet İttifakı’ diye niteleniyor. Ne yani ‘Zillet İttifakı’ ile elele verip bir anayasa mı yapılacak?” diye sordu.

Karar yazarı, yazısını şu satırlar ile sonlandırdı:

Karar, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap