TBMM Başkanı Şentop’tan Gergerlioğlu ve Berberoğlu açıklaması

by Haber Fora

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “16 Mart 1921 Moskova Antlaşması’nın 100. Yıl Dönümünde Türk-Rus İlişkileri” konulu panelin çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Şentop, basın mensuplarının, “HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun kesinleşen yargı kararı Meclis’e gelmişti. En son inceleyeceğinizi söylemiştiniz. İncelediniz mi?” sorusuna, konuya bugün bakacakları karşılığını verdi. 

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun da aralarında bulunduğu fezlekelerle ilgili son durumun sorulduğu Şentop, “Karma Komisyonda. Karma Komisyon o konuda bir inceleme, çalışma yapar. Her zaman bunu yapıyor ama bir planlama, takvim var mı onu bilmiyorum” diye konuştu. 

“Anayasa Mahkemesi’nden yanıt gelmedi”

“TBMM Başkanlığı’nca, Anayasa Mahkemesine, Enis Berberoğlu kararıyla ilgili, ‘ne yapılması istendiği’ konusunda mektup gönderilmişti. Buna yanıt geldi mi?” sorusu üzerine Şentop, şöyle konuştu:

“Anayasa Mahkemesine bireysel başvurunun sonucunu beklemek söz konusu değil”

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun, hakkında kesinleşen yargı kararıyla ilgili Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru yaptığı hatırlatılarak, “Meclis, Anayasa Mahkemesine yapılan bireysel başvurunun sonucunu bekleyecek mi?” sorusunu Şentop, şöyle yanıtladı:

 

AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap