TFF Başkanı Özdemir: Hakemlerin bile seyircisiz maç oynamaktan dolayı sıkıntıları var

by Haber Fora

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını şartlarının uygun olması durumunda seyircilere kavuşmayı planladıklarını belirtti.

Özdemir, “Pandemiyi geride bırakırsak ana hedefimiz olan taraftarlarımızı tribünlerde görmek istiyoruz. Çünkü tribünlerde seyirci olmadığı zaman maçlar güzelliğine kavuşamıyor. Oyuncular motive olmuyor. Hakemlerin bile seyircisiz maç oynamaktan dolayı sıkıntıları var” dedi.

Özdemir, Misli.com 2. Lig Kırımızı Grup ekiplerinden Bodrumspor’u ziyaret etti.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Özdemir şöyle konuştu:

Yayıncı kuruluştan ödemelerin alındığını belirten Özdemir, “Yayıncı kuruluş Türk futboluna büyük destekler verdi. Bu sene 4. sözleşme dönemimizi yaşıyoruz. 2021-2022’de de son sözleşme yılımız olacak. beIN Sports Türk futboluna büyük yatırımlar yaptı. Dünyada yaşanan bu pandemi yayıncı kuruluşa da büyük sıkıntılar yaşattı. 5 aya yakın yapılan görüşmeler sonunda 30 Aralık günü anlaşmalarımızı imzalandı. Elde edilen ödemeleri, kulüplerimizin hesaplarına 30 Aralık’ta saat 11 gibi havalemizi yaptık. Önümüzde transfer dönemi var. Kulüplerin en çok paraya ihtiyaç olduğu dönemde hesaplarına parayı yatırdık. beIN Sports ile uzun yıllar çalışmak istiyoruz. Görüşmelerimiz de devam ediyor” ifadelerini kullandı.

“Ligleri 16 Mayıs’ta bitirmek istiyoruz”

16 Mayıs itibariyle ligleri tamamlamak istediklerini ifade eden Özdemir, şöyle devam etti:

“Futbol seyirci ile güzel oluyor”

Özdemir, pandemide seyircisiz oynanan maçların rövanşlarında seyirci olması durumunda bir haksızlık oluşup oluşmayacağı sorusuna ise şu yanıtı verdi:

Haber Fora, İHA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap