TFF Başkanı Özdemir: Mart ayından itibaren maçların seyircili oynanmasını istiyoruz

by Haber Fora

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, lig maçlarının seyircili oynanması ve VAR sistemi eleştirileriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Reuters’ın haberine göre; Özdemir, maçların seyiricili olarak devam etmesini istediklerini dile getirerek, “Eğer ben diyorum ki aşılanma büyük rakama çıkarsa bizde yüzde 30-35 kapasiteye çıkarız stadyumlarda. Bir madde getiririz ‘stadyumlara gelenler aşılı olmak zorundadır’ deriz. Aşı çok sayıya ulaşırsa Mart 15’e kadar seyircili ama genel seyircinin aşılı olmasını isteriz gibi düşüncemiz var” dedi.

Sürecin devlete bağlı olduğunu da belirten Özdemir, “Sağlık Bakanlığı’ndan görüş alacağız, gerekli izinleri alabilirsek bir düzen, intizam içinde maçları seyircili oynatmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“Kulüplerin gelirleri azaldı”

Özdemir, kulüplerin finansal durumuna ilişkin de değerlendirmerlede bulunarak şunları kaydetti:

Özdemir önümüzdeki yıl yayıncı kuruluşun sözleşmesi bittiğini de hatırlatarak, “Yeni bir ihale sürecine gireceğiz. Bütün dünya yayıncı kuruluşlarını davet edeceğiz” dedi.

“Bütün ülkelerde VAR kararları tartışılmaktadır”

Özdemir, VAR sistemiyle ilgili eleştirilerle ilgili de açıklamalarda bulundu.

AA’nın haberine göre; VAR konusunda genel bir memnuniyet olduğunu vurgulayan Özdemir şöyle devam etti:

VAR hakemi sayısının yeterli olmadığını belirten Özdemir, “VAR hakemleri yetiştirmek istiyoruz. VAR sistemi için yatırım yapmamız gerekli. Bunun için de zamana ihtiyacımız var” dedi.

Haber Fora, Reuters, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap