The Falcon and the Winter Soldier’ın yönetmeni silinmiş sahneler ve sürpriz yumurtaları anlattı

by Haber Fora

The Falcon and the Winter Soldier’ın yönetmeni Kari Skogland, dizide “olmasını çok isteyeceği” “çok sayıda” silinmiş sahne olduğunu açıkladı.

Başrollerde sırasıyla dizinin ismindeki karakterleri canlandıran Anthony Mackie’yle Sebastian Stan’in olduğu dizinin ilk bölümü cuma Disney+’ta yayımlandı. Her iki karakter de farklı zaman dilimlerinde Kaptan Amerika’nın (Chris Evans) en yakın arkadaşıydı; Mackie’nin Sam Wilson’ı Avengers: Endgame’de onun halefi olarak seçilmişti ve Stan’in Bucky Barnes’ı, beyni yıkanmış bir süper askere dönüşen İkinci Dünya Savaşı ordu çavuşuydu.

Kaptan Amerika’nın Endgame’deki son direnişinin hemen sonrasında geçen dizi, Wilson’la Barnes’ın daha sonra ne yaptıklarını keşfediyor: Barnes geçmiş hatalarının kefaretini ödemeye koyulurken, yeni sorumluluklarından emin olmayan bir Wilson’la tanışıyoruz.

Digital Spy’a verdiği yeni röportajda Skogland, sürpriz yumurtalar ve silinmiş sahneler hakkında konuştu.

Skogland “Dizide olmasını isteyeceğim ya da farklı şekillerde çekebileceğimiz birçok sahne vardı” dedi.

Skogland, şöyle ekledi:

Skogland, aktörlerin özellikle de limandaki bazı anlarda ve Bucky’nin terapi sahnesinde “fazlaca doğaçlama” yaptıklarını ve bunların son kurguda yer bulduğunu açıkladı.

Yönetmen, dizideki sürpriz yumurtaların hepsinin “organik” olarak yerleştirildiğini söyledi.

Skogland “Asla sürpriz yumurtanın etrafında bir sahne kurmazsın” dedi.

İlk bölümün kapanış sahneleri birçok hayranı sarstı.

Adam White, The Independent’taki üç yıldızlı The Falcon and the Winter Soldier incelemesinde şunları yazdı: “Entrika ve aksiyon var ancak bu son Marvel Sinematik Evreni spin-off dizisi, WandaVision’ın gölgesinde kalıyor.”

White, dizinin izleyiciler için “ne aşırı bunaltıcı ne de hafif kaldığını” sözlerine ekledi. White “Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi’nden (10 Things I Hate About You) bir replik çalarsak bu, ‘bunalma’nın TV’de vücut bulmuş hali, stüdyonun bir avuç yarı ünlüsü için sağlam, işlevsel ve genellikle fena olmayan bir araç” diye yazdı.

The Falcon and the Winter Soldier, her cuma Disney +’ta yayımlanıyor.

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Haber Fora’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Haber Fora için çeviren: Onur Bayrakçeken

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap