The Walking Dead’in makyaj efektleri uzmanı gerçek bir zombi kıyametine dair enteresan bir öneride bulundu

by Haber Fora

The Walking Dead dizisinin makyaj efektleri uzmanı Greg Nicotero, gerçek bir zombi kıyametiyle karşı karşıya kalındığında ne yapılması gerektiğine dair enteresan bir öneride bulundu. 

Comic Book’un haberine göre Nicotero, dizinin hiçbir zaman tuvalet kağıdı ve temizlik malzemeleri istifleyen insanlar etrafında şekillenmediğini söyleyerek farklı bir noktaya parmak bastı. 

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin (CDC) “Zombi Hazırlık” kampanyasına atıfla kendisine sorulan soruya cevap veren Nicotero, özellikle “Night of the Living Dead”, “Day of the Dead” gibi zombi filmleriyle bilinen ABD’li yönetmen George Romero’nun ismini anarak şu ifadeleri kullandı:

Nicotero ayrıca zombi görünümüne bürünmenin ya da kıyafetleri bantla sarmanın da işe yarayabileceğini belirtti.

TMZ’nin haberine göre kısa süre önce CDC, internet sitesindeki zombi kıyametine hazırlık bölümünü güncellemişti. 16. yüzyılda yaşayan Fransız hekim ve astrolog Nostradamus’un 2021 yılında bir zombi kıyameti olacağına dair yaptığı öngörü nedeniyle hazırlanan “Zombi Hazırlık” bölümü güncellenmiş ve eğlenceli biçimde farklı felaketler için hazırlık yapmanın önemine dikkat çekmek için kullanılmıştı.

CDC’nin kampanyası epey ilgi çekmişti.

Haber Fora, Comic Book, TMZ

Derleyen: Esra Güngör

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap