The Walking Dead’in yaratıcısı, Shane yerine Rick Grimes’ı öldürmeyi düşünmüş

by Haber Fora

The Walking Dead evreninin yaratıcısı Robert Kirkman, çizgi roman serisinin altıncı sayısında Rick Grimes’ı öldürmeyi düşündüğünü söyledi. 

Serinin 6. kitabında Rick, hem polis olarak meslektaşı hem de en yakın arkadaşı Shane’le karşı karşıya geliyor. Shane ve Rick’in eşi Lori zombi kıyametinin başlangıcında Rick’in öldüğünü düşünüyordu ve giderek birbirlerine yakınlaşarak romantik bir ilişkiye başlamışlardı. 

Birbirlerine giren ikili arasındaki çatışma şiddete dönüşünce, Shane komadan uyanarak oğlu Carl ve eşi Lori’ye yeniden bir araya gelen Rick’i suçluyordu. İkili arasındaki gerilim çılgına dönmüş Shane’i, 9 yaşındaki Carl’ın öldürmesiyle son bulmuştu. Shane’i vuran Carl gözyaşları içinde babasına, “Bu zombileri öldürmeye benzemiyor babacığım” demişti. 

Comicbook.com’un haberine göre Kirkman, ailesiyle bir araya geldikten sonra Rick’i öldürmek için düşündüğü planları şu şekilde anlatıyor:

Kirkman, 2004’te yayımlanacak sayıyı planladığında, satışlardaki ümit verici artış nedeniyle The Walking Dead’in 6 sayılık bir başka seriden de sağ çıkacağından fazlasıyla emindi. Kitaba girmese de Kirkman, 6. sayıyı Shane’in Rick’i öldürmesiyle bitirmeyi “ciddi biçimde düşünmüş”.

Kirkman, hikayenin odağının Carl’a dönmesini ve Shane’in, annesi Lori’yi öldürmesinden korktuğu için Carl’ın Lori’ye herhangi bir şey anlatamamasını anlatmayı planladığını belirtti. 

Ancak The Walking Dead hayranlarının tanıklık ettiği üzere Rick yerine Shane ölmüş ve daha sonra farklı karakterler arasında yaşanan gerilimler dur durak bilmemişti. 

Haber Fora, Comickbook.com

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap