TİP Genel Başkanı Baş: Türkiye, hukuk tarihinin en karanlık günlerinden geçiyor

by Haber Fora

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Somalı ve Ermenekli madencilerin tazminat mücadelesinin zaferle sonuçlandığını hatırlatan Baş, “Bağımsız Maden İş sendikasının da öncülüğünde verilen mücadele, sergilenen direniş nihayet bir sonuca varıyor” dedi.

Tarım işçilerinin sorunlarına değinen Erkan Baş, “Bugün en büyük mağduriyeti yaşayan bir diğer kesim tarım emekçileri, köylüler” dedi.

Baş, Pandemi sürecinin ardından gelen plansız ve desteksiz kapatmaların, tarım işçilerinin dertlerini büyüttüğünü söyleyerek şunları kaydetti:

“İşte Selefi örgütlenmeler burada türüyor”

Salgın sürecindeki “uzaktan eğitim” uygulamasıyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Baş, “Tableti, bilgisayarı veya internet erişimi olmadığı için eğitim alamamaları onların suçu değil. Onların velilerinin suçu değil. Öğretmenlerinin suçu değil.  Bu iktidarın suçu” ifadelerini kullandı.

Baş şöyle devam etti:

Türkiye Diyanet Vakfı’nın desteğiyle Suriye’nin Azez kentinde 105 çocuğun ” hafızlık”eğitimi almasına ilişkin de açıklamalarda bulunan Baş şöyle devam etti:

“Türkiye, hukuk tarihinin en karanlık günlerinden geçiyor”

Baş, Anayasa Mahkemesi ve AİHM kararlarının AK Parti hükümeti tarafından ‘bağlayıcı değildir’ denilerek uygulanmadığını söyledi.

Türkiye’nin hukuk tarihinde en karanlık günlerinden geçtiğini savunan Baş şöyle devam etti:

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap