Törenle DP’ye katılan Enginyurt’tan MHP’ye: Ben bütün haklarımı helal ettim

by Haber Fora

Bir süre önce MHP’den ihraç edilen ve İYİ Parti’ye katılacağı yönündeki iddiaları yalanlayan Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Demokrat Parti’ye (DP) katıldı.

DP Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, katılım dolayısıyla parti genel merkezinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Enginyurt’un ortaya koyduğu iradenin ülke ve millet adına kendileri için çok kıymetli olduğunu söyledi.

Uysal, “Enginyurt’un partimize katılımı ve bu büyük mücadelede el ele, gönül birlikteliği içerisinde bu ideallere milletimizi kavuşturmak adına varlığı bizim için çok kıymetli. Türkiye’de dalga dalga dezenformasyon bültenleriyle insanımızın zihninin bulandığı noktada başka mecralarda siyasal mühendisliklerle çözüm arayanlara da irade ve akıl koyarak, öncülük yaptığı kanaati içerisindeyim” dedi.

 “Haklarımı helal ettim”

Enginyurt ise kendisi ve arkadaşlarının DP ailesine dahil edilmesine teşekkür ederek 41 yıl ülkücü hareket ve MHP’de mücadele ettiğini, 2 buçuk yıl önce de Cumhur İttifakı kapsamında MHP’den milletvekili seçildiğini anımsattı.

MHP’den ihraç edilmesi sürecini de anlatan Enginyurt, “Ben bütün haklarımı helal ettim. MHP’de başta Genel Başkan Devlet Bahçeli olmak üzere bir hakkım varsa şahsım adına haklarımı helal ettim.” dedi.

Uysal’ın daveti üzerine DP’ye katıldığını ifade eden Enginyurt, “Özellikle DP’yi seçtim çünkü biliyordum ki fırsatçılar, dedikoducular, müptezeller bir başka partiye geçmiş ‘para, ihale aldı’ diyeceklerdi. Ama DP’de vatanın bağrından çıkmış, bu ülkeyi cebinde 5 kuruşu olmamasına rağmen büyük Türkiye yapmak isteyen insanlarla bir oldum, bu da benim için şeref oldu” dedi.

“Dış politikada hükümetin aldığı kararları da destekleyeceğiz”

“Cumhur İttifakı” veya “Millet İttifakı” diyenlerin düşmanı veya dostu olmadıklarını vurgulayan Enginyurt, şunları söyledi:

Enginyurt, konuşmasının sonunda şair Abdurrahim Karakoç’un “Kara haber” şiirini okudu.

Haber Fora, AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap