Tuğrul Türkeş’ten “gizli mana ve mesaj” içermeyen pazar yazısı: Ben şahsen evdeki küçük köpeklere çok acırım

by Haber Fora

Gazeteci Levent Gültekin’in uğradığı saldırının ardından AK Partili Tuğrul Türkeş “Böylesi saldırılarda fail meçhulse kime yarar ona bakmak gerekir. Ben Tuğrul Türkeş olarak yapmayacağıma göre CHP ya da AK Parti’nin yapmayacağına göre maalasef mantık bir yeri gösteriyor. Ben Levent Gültekin’in hiçbir görüşünü benimsemiyorum. Ama ne faydası var böyle saldırıların. Islan mı oldu, uslandı mı ki? Niye yaptınız?” diye konuşmuştu.

Tuğrul Türkeş, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın, Selçuk Özdağ’a, gazetecilere ve siyasetçilere yönelik saldırılara ilişkin “Bu hareketin delisi çoktur. (MHP camiasını kastederek) Talimat falan dinlemezler” ifadesinin hatırlatılması üzerine de  “O zaman derler ki delini zapt et… Kendisinin kontrolünü kaybettiğini anlıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Çiçek’ten tepki

Türkeş’in bu sözlerine özellikle MHP kanasından çok eleştiri geldi. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin basın danışmanı Yıldıray Çiçek de tepkisini Türkgün gazetesindeki köşesinde kaleme döktü. Çiçek “Anladık MHP’ye düşmanca duygular besliyorsun da, babanın hiç mi aziz hatırasına, ülkülerine saygın yok? Gerçekten utan ve gerçekten MHP hakkında sus artık Tuğrul Türkeş… “Ayıp”, “vefa” ve “utanma” denen kavramlarla ruhunu bir an önce tanıştır…” ifadelerini kullandı.

“Yarası olan gocunur”

Tuğrul Türkeş sosyal medya hesabından da yazılı bir açıklama yaptı. Türkeş açıklamasında yine “küçük köpek” ifadesini kullanarak, “Ben şahsen evdeki küçük köpeklere çok acırım. Onlar acizliklerinin farkında oldukları için haybeye bir yaygara tuttururlar ve bunun bir neticesinin de olmayacağını bilirler. Onların tek derdi sahibine yaranmaktır; bir ödül bisküvisi kapmak hatta sahibini ziyadesi ile memnun edebilirse yağlı bir kemik bile nasiplerinde olabilir. O garipler bu küçük ödüller için büyük yaygaralar kopartırlar” diye yazdı.

Türkeş yazısının sonunda ise bir not ekleyerek şunları kaydetti:

 

 

Haber Fora, Odatv

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap