Türkiye Aile Meclisi’nden ‘Feminist Alfabe’ kitabına suç duyurusu: Af Örgütü yasaklansın, feminist terör örgütleri!..

by Haber Fora

Uluslararası Af Örgütü’nün ‘toplumsal cinsiyet eşitliği’ içerikli “Feminist alfabe” çocuk kitapları suç duyurusuna konu oldu.
Daha önce CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, avukat Kezban Hatemi ve eski AKP’li Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Aşkın Asan hakkında İstanbul Sözleşmesi’ni savundukları gerekçesiyle suç duyurusunda bulunan Türkiye Aile Meclisi’nin başkanı Adem Çevik bu kez de Uluslararası Af Örgütü yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu. 
3 Ekim tarihli ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan dilekçede “Feminist Alfabe isimli” çocuk kitaplarının müstehcenlik suçu işlediği iddia edildi. 

Dilekçede İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun 2019 yılında yaptığı “ABD Ankara’daki LGBT derneğine 22 milyon dolar yardım yaptı” açıklamasına atıf yapılarak feminist kadın STK’lar ” terör örgütü” olarak nitelendirildi. 
Aynı dilekçede eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve şu an Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin de hedef alınarak “Avrupa Yatırım Kalkınma Bankası EBRD’nin Koç Grubu topluluğuna ve Fatma Şahin’in başkanı olduğu Türkiye Belediyeler Birliğine 11 milyar Euro para aktardığı” iddia edildi.
İmla hataları ile dolu dilekçede ‘eşcinselliği teşvik eden toplumsal cinsiyet eşitliği adıyla insanlığa ve Türkiye’ye operasyon çekildiği” öne sürüldü.
Türkiye’nin 2011 yılında imzaladığı ve TBMM’den oy birliği ile geçerek 2014 yılında yürürlüğü giren İstanbul Sözleşmesi’yle ilgili tartışmaların sönümlendiği bir dönemde bu suç duyurusunun yapılması dikkati çekti. 

Suç duyurusu dilekçesinde Uluslararası Af Örgütü yöneticilerinin “halkı kin nefret düşmanlığa sevk”, “müstehcenlik”, “suç işlemek amacıyla organize suç örgütü kurmak ve yönetmek”, “terör örgütü kurmak ve yönetmek” ve “casusluk suçu”  iddiasıyla yargılanması istendi.
Dilekçeye konu “Feminist Alfabe” kitapları “sapık” olarak nitelendirildi.
Dilekçede iddialara ilişkin haber kaynağı olarak da Hüda Par’a yakın yayın organı İlkha haberleri gösterildi. 
Dilekçede ayrıca “Soruşturma sonuçlanıncaya kadar tedbir amaçlı olarak şüpheli derneğin ve sponsoru ve partneri olduğu kuruluşların faaliyetlerinin durdurulmasını ve banka hesaplarının dondurulması” talep edildi.
 
 
 
 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap