Türkiye Dördüncü Sanayi Devrimi’nin merkez üssü oluyor

by Haber Fora
Türkiye Dördüncü Sanayi Devrimi'nin merkez üssü oluyor

Metal sektöründe 250 lider şirketi temsil eden Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) bağlı sadece 13 ülkenin yer aldığı “Dördüncü Endüstri Devrimi Merkezleri Ağı”nda Türkiye’yi temsil edecek.

10 Aralık Perşembe günü saat 10.00’da bloomberght.com web adresi üzerinden bir araya gelecek olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol ve Dördüncü Sanayi Devrimi Merkezleri Ağları Genel Müdürü Murat Sönmez, Türkiye’ye dijital dönüşüm alanındaki gelişmelerin detaylarını paylaşacak.

Canlı yayımlanacak olan bu buluşmaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dünya Ekonomi Forumu Kurucusu Klaus Schwab da video mesajlarıyla katılacak.

İşbirliğinin detaylarının ve ülke ekonomisine faydalarının paylaşılacağı konuşmaların ardından, ‘Ortak Geleceğimiz İçin İnovasyon ve Teknolojiye Uyum’ konulu panel yer alacak. Bu panelde, nesnelerin interneti ve yapay zeka teknolojilerinde yönetişim ve etik değerler konularında 3 ana soruya yanıt aranacak.

Panele katılacak alanında uzman konuşmacıların isimleri:

– Prof. Raja Chatel/ Sorbonne Üniversitesi: Otonom Akıllı Sistemlerin Etik Kullanımı Küresel İnisiyatifi Başkanı (IEEE Global Initiative on Ethics of Autonomous and Intelligent Systems)

– Dr. Norihiro Suzuki-san: Hitachi Global-Chief Technology Officer

– Emmanuel Lagarrigue: Schneirder Electric Global Chief Innovation Officer

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap