Üç çocuğu kamuda işe alınan eski AKP Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Arzu: Bizi size şikâyet edenler AKP’li biz AK Partiliyiz

by Haber Fora

Eski AKP Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Mehmet Arzu‘nun bir oğlu ve bir kızı TRT’de diğer oğlu ise Diyarbakır’da Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde işe alındı. Çocuklarının üniversite mezunu ve İngilizce bildiğini belirten Arzu, “Bizi size şikâyet edenler AKP’li. Bizler Ak Partiliyiz.” dedi.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın ,  Mehmet Arzu, Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı görevini şu an yapmadığını,  kamuya yerleştirilen 3 çocuğunun üniversite mezunu ve İngilizce bildiklerini belirtti.

Arzu, “Sur’daki olaylarda şehir yıkıldı. Buna ilişkin çevre ve şehircilik müdürlüğü alımlar yaptı. Mimar da lazımmış. Mimarı bulamadılar. Benim oğlum bu pozisyona alındı. Şehirde tahribatlar oluşmuş. Bombalar atılmış. Halen patlamayan bombaların olduğu yerde kim 2 bin 500 TL’ye çalışmak ister? Kim gider oraya? Benim çocuğum başka bir firmada çalışıyordu. Ama birinin gidip o bölgede çalışması gerekiyordu. Ben eşime dahi söylemeden oğlumu orada çalıştırdım. Oğlum taşeron olarak girdi, sonrasında kadroya alındı. Halen 3 bin TL’ye çalışıyor” diye konuştu. 

Diğer 2 çocuğunun TRT’de çalışmasına yönelik ise Arzu şunu söyledi:

“TRT’de oğlum taşeron olarak çalışıyordu. Sonra kadro gibi bir şey yapıldı galiba. Maaşları çok az. Her an ayrılabilir görevinden. Gözleri çok yoruluyor. Oğlum Ankara’da çalışırken TRT Kurdi spiker arıyordu. Oğlum, kızımı önerdi. Kızım öylelikle alındı. Haberlerin seslendirmesini yapıyor. TRT Kurdi’de tek yüksek lisanslı kişi benim kızımdır. Bizimle ilgili yüzlerce şikâyet yapıldı. Benim şirketlerim var ama siyasette olmama rağmen asla resmi işlere girmedim. Çocuklarımın 3 bin TL’ye ihtiyacı zaten yok. Ben halen AKP üyesiyim. O parti için ölüme de giderim. Bizi size şikâyet edenler AKP’li. Bizler Ak Partiliyiz.”

 

 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap