Üç saniyede üç kere düşen Biden’a beklenen yorum geldi

by Haber Fora

Eski ABD Başkanı Donald Trump, halefi Joe Biden’ın başkanlık uçağı Air Force One’a binmeye çalışırken düşmesini yorumladı. 

Pazartesi Newsmax isimli televizyon kanalına konuşan Trump, şu ifadeleri kullandı:

74 yaşındaki Trump, kendisinden 4 yaş büyük Biden’ın akli melekelerinde zayıflama görülüyor olabileceğini ve önüne konulan kağıtları okumadan imzalayabileceğini de aynı röportajda ifade etti:

Seçim kampanyası sırasında da sıklıkla rakibinin akıl sağlığını sorgulayan Trump, Biden’ın geçen günlerde yardımcısına atıfla bir kere daha “Başkan Harris” demesinin de boşa olmadığını düşünüyor. 

Eski başkan, Demokrat Parti’nin 25. Ek Madde’yi kullanarak Kamala Harris’i ABD’nin en üst makamına getirmeye çalıştığı iddiasını bir kere daha tekrarladı. 

19 Mart’ta Georgia eyaletine gitmeye hazırlanan Biden, Air Force One uçağının merdivenlerinden çıkarken üç kez üst üste düşmüştü.

78 yaşındaki Biden’ın bu kötü tecrübesi sosyal medyada alay konusu olurken, hazırlanan mimler pek çok kişi tarafından paylaşılmıştı.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamalarda Biden’ın “yüzde 100 iyi olduğu” öne sürülerek “Dışarısı çok rüzgarlıydı. Merdivenlerden çıkarken neredeyse ben de düşüyordum” ifadeleri kullanılmıştı.

Haber Fora, NY Post, Sputnik International

Derleyen: Eren Umurbilir

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap