Ücra adada hırsızlık: 400 kişilik nüfusun tamamı şüpheli

by Haber Fora

İtalya’daki ücra bir adada kış mevsiminden beri onlarca hırsızlık yaşandı. Adadaki üç polisin elinde olaylara dair henüz hiçbir ipucu bulunmazken Toskana açıklarındaki Capraia adasında yaşayan yaklaşık 400 kişi, bu yüzden şüpheli konumunda.

Capraia Belediye Başkanı Marida Bessi, İtalyan gazetesi Corriere de Sera’ya yaptığı açıklamada ada halkının önceden birbirine sıkı sıkıya bağlı olduğunu ancak son olaylarla birlikte herkesin etrafındaki kişilere şüpheyle yaklaştığını söyledi.

Çoğu soygunun kışın gerçekleştiği belirtilirken son yaşanan hırsızlıkta, bir tütün dükkanındaki güvenlik kamerası devre dışı bırakılıp kasadan 60 bin euro (yaklaşık 505 bin TL) çalındı.

Guardian’ın haberine göre, adadaki tek banka geçen yıl kapatılmıştı. Bu yüzden adada yaşayan çoğu kişi parasını evinde saklıyor. Örneğin kasım ayında Belediye Başkan Yardımcısı Fabio Mazzei’nin evine uğrayan hırsızlar mobilyaya saklanmış ve içinde nakit para ve pahalı mücevherler bulunan bir kasayı çalmıştı.

Hırsızların kendisinin evden gideceği günü ve evi çok iyi bildiklerini belirten Mazzei şöyle konuştu:

Polislerin soruşturmasıyla ortaya pek çok teori çıktığını ancak henüz bir ipucunun ele geçirilemediğini söyleyen Bessi ise sözlerine şöyle devam etti:

Haber Fora, Guardian

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap