Uludağ’da tepki çeken partinin yapıldığı tesise 85 bin lira ceza kesildi

by Haber Fora

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Uludağ’da dün ortaya çıkan müzikli parti görüntüleri, sosyal medyada kısa sürede yayılarak, büyük tepki toplamıştı.

Sosyal mesafe ve maske kuralının hiçe sayıldığı eğlencede, yüzlerce genç koronavirüse aldırış etmeden eğlenmişti.

Görüntüler  tepki toplarken, dün Bursa Valiliği ve Jandarma koordinesinde, Uludağ’daki otel ve kafe işletmecilerinin katılımıyla bir toplantı gerçekleşti.

Toplantıda, kurallar ve genelge gereği alınması gereken tedbirler konuşuldu.

Öte yandan tepki çeken görüntülerin kaydedildiği işletmeye ise 85 bin lira para cezası uygulandı.

Görüntülerin ardından Uludağ sessiz kaldı

Dün gündeme gelen çarpıcı görüntülerin ardından Jandarma ekipleri, Uludağ’daki tedbirlerini arttırdı. Dün gece saatlerinde Uludağ’da sessizliğin hakim olduğu, tatilcilerin otellerin içerisinde tedbirlere uyarak vakit geçirdiği görüldü.

Otelciler de tepki göstermişti

Uludağ’daki sosyal mesafe ve maske kuralının hiçe sayıldığı eğlence görüntülerinin ardından otelciler açıklama yapmıştı.

Erciyes Kayak Merkezi, Kartalkaya Kayak Merkezi, Palandöken Kayak Merkezi, Sarıkamış Kayak Merkezi ve Uludağ Kayak Merkezi adına yapılan açıklamada, “Turizm Bakanlığımız yönetimindeki “Güvenli Turizm Sertifikası Programı” bağlamında hatta üstünde ek tedbirlerle, İçişleri Bakanlığımızın ve Bakanlar Kurulu kurallarına bağlı kalarak bu süreci en iyi şekilde yönetiyoruz.  Sektörümüzün tamamına yakına bu kuralları en iyi şekilde uygularken, sadece 1-2 kötü örneğin sosyal medyada konu olması ve kuralları bozmaları hepimizi derinden üzmektedir. Kendi içimizde bu meslektaşlarımızla konuştuk, bundan sonrası için gerekli uyarıları yaptık. Kurallara uymakla ilgili hassasiyetimizden taviz vermemeye kararlıyız”  ifadelerine yer verilmişti.

İHA, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap