Ünlü modacı Alexander Wang, “Erkek modellere cinsel saldırıda bulundu” diyenlere cevap verdi

by Haber Fora

Bu hafta Owen Mooney ismindeki erkek model ve grafik tasarımcı, ünlü modacı Alexander Wang’in 2017’de New York’taki bir gece kulübünde kendisini elle taciz ettiğini TikTok’ta açıkladı. 

Sosyal medyada video paylaşan Mooney’e pek çok kişi eklendi ve Instagram “Alexander Wang cinsel saldırıda bulundu” açıklamalarıyla doldu. Moda endüstrisine dair çarpıcı bilgiler paylaşarak yaklaşık iki buçuk milyon takipçiye ulaşan Diet Prada ve modellerin gerçekleri ifşa etmesine yardımcı olduğu iddiasını taşıyan Shit Model Management hesapları da bu suçlamalara görünürlük kazandırdı. 

37 yaşındaki Wang, günler süren suskunluğunu bozarak The New York Times’a yazılı açıklama yaptı. İddiaları yalanlayarak iki Instagram hesabına da atıfla şu ifadeleri kullandı:

2019’da ünlü Amerikalı rapçi Azealia Banks, eskiden birlikte çalıştığı Wang hakkındaki suçlamalara kendi Instagram hesabında yer vermişti. 

2017’de de Nick Ward ismindeki biri, istemediği halde Wang’in Brooklyn’deki bir konser sırasında cinsel organına dokunduğunu Twitter’da iddia etmişti. 

Haber Fora, New York Times 

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap