Usta: 1 milyon tane yazar kasa fırlatacak insan var etrafta ama hiç kimse yapamıyor

by Haber Fora

Kanal 42 Televizyonu’nda yayınlanan Sümen Altı programının bu haftaki konuğu, İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ve İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta oldu.

İYİ Parti’nin kurmayları, programda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Kimse bir şey söyleyemiyor”

Türkiye’nin esnafın bu denli sıkıntıya düştüğü bir dönemi hiç yaşamadığını söyleyen İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Erhan Usta, ekonomide yaşanan sorunların hepsini pandemiye bağlamanın doğru olmayacağını ifade etti.

2001 krizini ardından dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’e yazar kasa fırlatan esnafı hatırlatan Usta, “Uzun süredir Türkiye ekonomisi kötü yönetiliyor. Türkiye’de ekonomi, geçmiş kriz dönemlerine göre yüz katı daha kötü. Konuşamıyorsunuz. Kimse bir şey söyleyemiyor. Ana akım medya, büyük ölçüde iktidarın kontrolünde. Bunlar konuşulamıyor. Geçmişte biliyorsunuz Ecevit döneminde 1 tane yazar kasa fırlatıldı. Şu anda 1 milyon tane yazar kasa fırlatacak insan var etrafta ama hiç kimse onu yapamıyor. İnsanların kendi sıkıntılarını anlatmaktan dahi çekindiği bir ortam var. Bugün, eşi 3 gündür ay çiçek yağı istediği halde evine yağ alıp götüremeyen esnaf var” dedi.

Yazar kasa atan esnaf, “Ecevit’i özledim” demişti

2001 ekonomik krizinde dönemin Başbakanı Bülent Ecevit’in önüne Başbakanlık önünde yazar kasa fırlatan esnaf Ahmet Çakmak, 2019 yılında Sözcü gazetesine verdiği röportajda, “Şu an Ecevit’i andığım zaman tüylerim diken diken oluyor, gözlerim buğulanıyor. Tüm samimiyetimle söylüyorum Ecevit’i özledim, en az 20 defa da mezarını ziyaret ettim” demişti.

Çakmak, “2019 yılında bu şekilde bir eylemi gerçekleştirebilir miydiniz?” sorusuna ise, “Mümkün değil” cevabını vermişti.

Kanal 42, Haber Fora

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap