Usta oyuncu Rasim Öztekin son yolculuğuna uğurlandı

by Haber Fora

Kalp rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı hastanede 62 yaşında hayatını kaybeden usta oyuncu Rasim Öztekin, son yolculuğuna uğurlandı.

Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen törenin ardından Zincirlikuyu Camisi’nde cenaze namazı kılınan Öztekin, Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

Usta oyuncunun kızı Pelin Öztekin Se Tiyatrosu’nda yaptığı konuşmada babasına kendisine kattıkları için teşekkür ederek, “Benim ilk aşkım, ustam olduğu, bana her şeyi öğrettiği için babama çok teşekkür etmek istiyorum. Bütün ustalarının yanında benim de yetişmemi sağladı. Ben burada büyüdüm. Bu sahnede, onu izleyerek büyüdüm. Bu sahneye böyle çıkmak istemezdim babamla. Ama bak baba, birlikte aynı sahnedeyiz. Onu çok seviyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Pelin Öztekin, babasının sahnedeki Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak ağladı. 

Bakan Ersoy:  Çok değerli bir ustamızı kaybettik

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Öztekin’in vefatından derin üzüntü duyduğunu belirterek, “(Öztekin) Televizyonda, sinema ve tiyatro perdesinde gülen yüzümüz, duygu ve düşüncelerimiz, kimi zaman kendimiz, kimi zaman çok farklı insan hikayeleriyle rehberimiz olmayı başardı” dedi.

Ersoy, usta sanatçının, rolünü yaparken seyirciye hayatın içinde olduğunu hissettirerek, çok farklı bir başarı elde ettiğini söyledi.

Öztekin’in yeri doldurulamayacak bir sanatçı olduğunun altını çizen Bakan Ersoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

İmamoğlu: Bu sahnede onu izleyerek büyüdüm

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Öztekin’in vefatının kendisini derinden üzdüğünü dile getirdi. 

Usta oyuncunun sevenlerine baş sağlığı dileyen İmamoğlu, şunları ifade etti:

Kızı Ferhan Şensoy’un mektubunu okudu

Usta oyuncu Ferhan Şensoy’un kızı Derya Şensoy da Rasim Öztekin’in vefatı dolayısıyla tüm sevenlerine baş sağlığı dileğinde bulundu.

Derya Şensoy, sağlığı el vermediği için törene katılamayan babasının, Öztekin için yazdığı mektuptan alıntı yaparak, şunları aktardı:

 

AA

Bunu da beğenebilirsiniz

Yorum Yap